Obchod Google play – co o něm víme, jak ho stáhnout a je bezpečné instalovat APK soubory mimo Google obchod?

Obchod Google Play je místo, kde se sdružují aplikace od většiny výrobců, ale víte, že můžete aplikace instalovat i mimo obchod přes APK soubory? Jen stačí odkliknout jednu kontrolu v rámci zabezpečení v nastavení telefonu.

Je to primární zdroj pro mobilní aplikace a hry, nicméně do svého telefonu můžete nainstalovat i takové aplikace, které nejsou přímo v Google obchodě. Jaký je důvod, proč byste si měli instalovat aplikace mimo tento obchod? Jde například o restrikce podle zemí nebo prostě a jednoduše daná aplikace v Google obchodě není, protože vývojář nechce platit provize.

Naše databáze aplikací a her na mobilní telefon

Stáhněte si svou oblíbenou hru nebo aplikaci. Najděte si i nové aplikace a hry pro Váš telefon a to jak v rámci Google obchodu, tak i mimo něj.

Existují různé alternativní servery, kde právě lze tyto aplikace a hry stahovat. Jde například o portál TapTap. Hry si jednoduše vyberete, stáhnete APK a nainstalujete ve svém telefonu.

  • V mobilním telefonu je potřeba v nastavení zakliknout možnost instalovat aplikace z neznámých zdrojů. V nastavení je toto většinou v sekci zabezpečení. Pokud do svého telefonu budete instalovat pouze ověřené aplikace, tak se nic stát nemůže.

Aplikace mimo Obchod Google Play, jsou bezpečné?


Pokud nemáte udělaný root v telefonu, tedy že máte přístup až do nejvyšších vrstev systému, tak se není čeho obávat v případě instalace APK souborů přímo mimo Obchod Google Play.


Samozřejmě i v Obchodě Google Play narazíte na aplikace, které mají v sobě malware. Je několik článku o tom, kdy Google později odstraňuje takové aplikace, které vyžadují od uživatelů oprávnění, které jim nenáleží a zároveň slouží jako špionážní nástroj.

Určitě se podívejte na aplikace mimo Google Obchod, kde najdete i takové, které byste nevěřili, že někdy vyjdou. Hry s naprosto dokonalou grafikou nebo aplikace, které mají spoustu funkcí. Jen si dávejte pozor, abyste nenainstalovali malware, trojského koně nebo jiné, proto stahujte ověřené a zabezpečené aplikace u nás, které testujeme jak z Google obchodu, tak i z jiných míst s APK instalací přímo.

Smazal jsem Google obchod, jak ho dostanu zpátky?


Pokud ze záhadných způsobu v telefonu Obchod Google Play nemáte, tak navštivte tuto stránku z mobilu a nainstalujte obchod do telefonu.


U nás například ověřujeme aplikace tak, že si je sami do telefonu stáhneme a ověříme si tak, jaké oprávnění daná aplikace vyžaduje. Některé aplikace pak zkoumáme do hloubky a díváme se, jak funguje a kolik energie v telefonu bere. Třeba právě takový WhatsApp naprosto minimálně, ale aplikace Messenger hodně.

Nebo ještě lépe přes tuto aplikaci níže, kdy můžete Google obchod službu resetovat a zároveň i Google obchod aktualizovat. Je to naprosto jednoduché.

Play Store Update Info
Play Store Update Info

V obchodě google play naleznete aplikace, hry, ale dokonce i film nebo knížky. Pokud nemůžete najít, co chcete, tak navštivte náš server, kde máme výběr těch nejzajímavějších aplikací a hlavně jsou tedy znovu otestované pro vaše bezpečí.

Takže pokud je k dispozici pouze APK soubor, tak ten stáhněte ve svém telefonu a rozklikněte ho přes správce souborů (součásti každého telefonu) a nainstalujte tak aplikaci přímo. Pokud vám stačí aplikace a hry z obchodu Google Play, tak i to je možnost, ale věřte, že přicházíte o spoustu zajímavých aplikací. Android totiž patří pod Google a to i přesto, že jde o open source systém zdarma. Jelikož výdělky jdou právě z Google Play obchodu, tak to je i ten důvod, proč Google tento obchod propaguje a zároveň vám do doby, kdy vy sami zapnete funkci „instalovat z neznámých zdroj“ neumožňuje nainstalovat aplikace, které stáhnete mimo Obchod Google.