Vypnout reklamy

Ohlédnutí za rokem 2019 v segmentu střední třídy telefonu

Vydáno dne: 2.1.2020

Telefony střední třídy, které jsou nejprodávanějším segmentem na celém světě. Vítězí zde hlavně Xiaomi a Samsung, kteří bojují o své místo.

Určitě víte, že jednotlivé telefony se rozlišují na základní, střední třídu a vlajkové telefony. Každá firma pokrývá určitou cenovou relaci.

Například firma Xiaomi pokrývá hlavně střední třídu, která je mimo to nejvíce výdělečná hlavně zde se uskutečňují nejvyšší prodeje. Proto Samsungu dělala firma Xiaomi vrásky na čele, avšak s příchodem řady “A” již nemusí.

Redmi Note 8 Pro

Xiaomi dorazilo s telefonem Redmi Note 8 Pro, který má větší displej a HDR s lepším výkonem (je to první telefon poháněn Helio G90T čipem).

Redmi Note 8
Redmi Note 8

Taktéž se dostane na vylepšenou hlavní kameru, která má 64MPx rozlišení a telefon disponuje lepší baterií. Standardní verze Redmi Note 8 pak na druhou stranu má 48MPx senzor, 8MPx širokoúhlý senzor, 2MPx makro senzor. Telefon je poháněn baterií 4000mAh.

Realme 5 Pro

Telefon nabídne 48MPx hlavní fotoaparát, 8MPx širokoúhlý, 2MPx makro kameru. To vše s čipem Snapdragon 712, který je novější a silnější, než 665.

Samsung Galaxy A50

Infografika Galaxy A50
Infografika Galaxy A50

Pravděpodobně nejprodávanější telefon od Samsungu v této třídě. Má 6.4 palcový displej s AMOLED technologií a 4000mAh baterií.

Samsung Galaxy A70

Samsung Galaxy A70
Samsung Galaxy A70

Jedná se o vylepšení A50. Telefon má selfie kameru 32MPx a čip Snapdragon 675 s možností 2160p video nahráváním. Disponuje také rychlejším nabíjením 25W vs 15W (co je u Galaxy A50).

Další zajímavé příspěvky
Epic jde tvrdě po Apple a nazval ho monopolem a lhářem
Epic Games Store

Epic jde tvrdě proti Apple a nazývá ho lhářem a obrovským monopolem, což Apple na druho ustranu odmítá.

Tyto telefony byly v posledním čtvrtletí 2019 populární
Samsung Galaxy A10s

K dispozici máme souhrn telefonu, které byly v posledním čtvrtletí roku 2019 nejlepší. Jde vidět, že vysoká cena firmám nesvědčí Přečíst si více

Chytré telefony v roce 2019
Silný Hardware - asus rog phone

Nové mobilní telefony v roce 2019 udělali celkem pokrok. Dorazil první skládaný telefon, baterie jsou menší a lehčí a čipy Přečíst si více

Ohlédnutím za rokem 2019 v segmentů základních telefonu
Samsung Galaxy M20

Máme tady k dispozici skvělý souhrn mobilních telefonu, které patří do cenové relace základní třídy a tedy telefony, které stojí Přečíst si více

Tágy: