Vypnout reklamy

Skládané telefony by měly do roku 2024 růst a jejich prodej dosáhnout 50 miliónu mobilních telefonu. Záleží, jak technologie dospěje.

21.8.2019

Okolo 50 miliónu telefonu bude prodáno do roku 2024

Analýza od společnosti IHS Markit se tentokrát zaměřila na skládané mobilní telefony. Podle všeho mobilní telefony se skládaným displejem dosáhnou na 50 miliónu prodejů v roce 2024.

Analýza počítá také s tím, že i tento rok některé společnosti oznámily vstup na trh s ohebnými telefony. Na první telefon, který takto bude komerčně dostupný stále čekáme.

Technologie stále není úplně odladěna a vyspělá, takže si musíme počkat na větší adopci těchto OLED displejů. Prodeje OLED displejů však neustále rostou a dostávají se dokonce i do low-end či středních tříd mobilních telefonu a to i přes pokles prodejů chytrých telefonu.

Huawei Mate X v Praze – 25. 06. 2019 – Alšovo nábřeží, Praha – (Foto: Martin FLOUSEK / www.martinflousek.com)

Společnosti umísťují snímač otisků prstů pod displej a také selfie kamery. Ve chvíli, jak tohle všechno bude fungovat, tak určitě nebude problém vytvářet ohebné telefony ve velkém.

Zdroj

Buroň Tomáš

CEO Androiduj.cz at Androiduj.cz
O telefony Android se zajímám od prvopočátku. Nicméně jako první Android telefon jsem měl Samsung Galaxy S3. Od té doby jsem této značce zůstal věrný. Hodně mě zajímají různé veletrhy a konference jako jsou CES, MWC, Google I / O, IFA a spoustu dalších. Zaobírám se i tvorbou Android aplikací v Android Studio.
Umělá inteligence, VR, AR a další technologické vychytávky jsou v mém zájmu a rád o nich píší.

Latest posts by Buroň Tomáš (see all)