Vypnout reklamy

OLED panely budou v roce 2020 populárnější, než LCD

OLED displeje budou populárnější jak LCD

Rok 2017 přivedl mezi telefony spoustu změn. Žádný z nich není větší. Jelikož již velikostně se dál rozšiřovat nemohou nebo výrobci spíše nechtějí. Mobilní telefony by pak byly docela nepraktické na používání. Výrobci se tak snaží zmenšit rámečky kolem telefony a hlavně uvažují o skládaném telefonu.

To nás vede k zásadní otázce a to je, kdy bude populárnější OLED displej namísto LCD?

Ještě několik let zpátky, by si nikdo nemyslel, že bude LCD nahrazeno. Nicméně Samsung má opravdu velký nárůst v poptávce po OLED panelů a to díky použití v Galaxy S a Galaxy Note sérií. Taktéž představili OLED flexibilní displej, což do budoucna znamená více možností, než se samotným LCD.

OLED se stává mnohem více populární a nevypadá to na to, že by se tento trend měl zastavit. Podle zprávy Display Supply Chain Consultants vyplývá, že OLED využití má v roce 2020 předehnat ty s LCD.

Flexibilní OLED displeje

Dále je tady předpoklad na to, že flexibilní OLED displeje budou příští rok (na konci) velmi populární. Pro konečného zákazníka to je jenom dobra zpráva, protože OLED displeje mají lepší kvalitu obrazu, berou méně energie a zobrazují opravdu černou barvu bez toho, aniž by potřebovali energií.