Vypnout reklamy

OnePlus 7 Pro na DxOMark

Vydáno dne: 16.5.2019

Fotoaparát telefonu OnePlus 7 Pro se objevil zároveň v testu DxOMark a dotahuje se na vlajkové telefony Galaxy S10 nebo P30.

Telefon je již oficiálně představen a zároveň se objevují i první testy fotoaparátu. Je tedy jasné, že všechno již bylo připraveno a najednou se všechno odhalilo. Čínská společnost získala s tímto telefonem na DxOMark skóre 111. Je tedy za Huawei P30 Pro a Galaxy S10 5G, které mají 112 bodů.

OnePlus 7
OnePlus 7

OnePlus 7 Pro fotoaparát disponuje excelentními výsledky a to ve všech fotografických testů i video testů na DxOMark. Telefon disponuje širokým dynamickým rozsahem, expozice je excelentní, kontrast dobrý ve všech světelných podmínkách.

Barvy jsou věrohodné a to hlavně ve slunečném počasí, kde bílá zůstává neutrální barvou. Není zde viděn ani přílišný šum. Avšak v horších světelných podmínkách OnePlus 7 Pro ztrácí a objevuje se šum.

Bokeh efekt

Když se dostaneme na bokeh efekt, tak OnePlus 7 Pro se může zařadit po bok telefonu Galaxy S10 5G a P30 Pro. Fotografie mají dobrou hloubku fotografie, přesné rozmazání pozadí a přírodně vypadající pozadí. Nejedná se tedy o špatnou softwarovou úpravu.

OnePlus 7 Bokeh efekt
OnePlus 7 Bokeh efekt

Ve videu má telefon navrch třeba v automatickém ostření, kdy dokáže telefon zaměřit opravdu na detaily. Nicméně stabilizace videa při chození je horší, než konkurence.

Video nahrávání je krapet horší ve slabších světelných podmínkách. Taktéž je dynamický rozsah limitován vysokým kontrastem. Avšak bílé vyvážení zůstává přesné.

Selfie kamera

OnePlus 7 Selfie fotka
OnePlus 7 Selfie fotka

Selfie kamera obdržela 86 bodů v testu DxOMark, což se opět dostává do nejvyšších příček v DxOMark mezi selfie fotoaparáty. Selfie kamera disponuje věrohodnými barvami. Pokud se fotíte ze střední vzdálenosti, tak jdou vidět i detaily. Je třeba připomenout kamerový blesk, který je nejlepší v tech DxOMark.

Selfie kamera však nemá skupinové ostření, takže lidé v zadní části mohou být klidně rozmazaní. V nízkém světle a ve vnitřních podmínkách se zvyšuje úroveň šumu a je zde i deformace. Bokeh efekt při selfie fotce vypadá přirozeně, avšak má artefakty.

OnePlus 7 Selfie skupinová fotka
OnePlus 7 Selfie skupinová fotka

Více informací a testů máte na DxOMark

Buroň Tomáš
Latest posts by Buroň Tomáš (see all)
Tágy: