OnePlus odhaluje důvod, proč slibuje pouze 5 let aktualizací Androidu, ne více

OnePlus se rozhodl vysvětlit, proč se nerozhodl poskytovat softwareové aktualizace pro své zařízení po dobu sedmi let, jak slibuje Google a Samsung. Tento tah překvapil některé fanoušky značky, kteří doufali v…

OnePlus odhaluje důvod, proč slibuje pouze 5 let aktualizací Androidu, ne více

OnePlus se rozhodl vysvětlit, proč se nerozhodl poskytovat softwareové aktualizace pro své zařízení po dobu sedmi let, jak slibuje Google a Samsung. Tento tah překvapil některé fanoušky značky, kteří doufali v delší podporu. OnePlus však tvrdí, že je svým rozhodnutím spokojený a nyní se rozhodl tento krok zdůvodnit.

Společnost OnePlus slibuje čtyři hlavní aktualizace operačního systému Android a pět let zabezpečovacích záplat pro své vlajkové lodě. To je sice méně než konkurence, ale podle OnePlus je to dostatečná doba na to, aby uživatelé měli přístup ke všem nejnovějším funkcím a bezpečnostním aktualizacím.

Podle vyjádření společnosti je důvodem pro rozhodnutí omezení doby podpory technologický vývoj. OnePlus se zaměřuje na inovace a přinášení nových funkcí do svých zařízení. Delší doba podpory by znamenala, že by se musela více starat o starší modely a omezila by se v možnostech uvádět na trh novinky.

Klíčovými slovy v tomto případě jsou „softwareové aktualizace“, „podpora“, „Android“, „inovace“ a „bezpečnostní aktualizace“. OnePlus si je vědom, že jeho rozhodnutí může některé uživatele zklamat, a proto připravil FAQ (často kladené otázky), kde odpovídá na nejčastější dotazy ohledně této problematiky.

FAQ:

1. Proč OnePlus neposkytuje sedm let softwareových aktualizací jako Google a Samsung?
Odpověď: OnePlus se zaměřuje na inovace a přinášení nových funkcí do svých zařízení. Delší doba podpory by znamenala omezení možností při uvádění novinek na trh.

2. Jaké výhody má poskytování čtyř hlavních aktualizací Androidu a pěti let zabezpečovacích záplat?
Odpověď: Tato doba je dostatečná na to, aby uživatelé měli přístup ke všem nejnovějším funkcím a bezpečnostním aktualizacím.

3. Co se stane poté, co uplyne doba podpory pro zařízení OnePlus?
Odpověď: I po skončení podpory budou zařízení funkční. Avšak nebude garantována podpora nejnovějších funkcí a bezpečnostních aktualizací.

Společnost OnePlus doufá, že tímto vysvětlením uklidní své fanoušky a uživatele a přiblíží jim svou perspektivu ohledně poskytování softwareových aktualizací. I když se jejich rozhodnutí liší od konkurence, věří, že je to nejlepší cesta pro jejich značku a pro uživatele.

Zdroj: https://www.gsmarena.com/oneplus_explains_why_its_only_promising_5_years_of_android_updates_not_more-news-61501.php