Vypnout reklamy

Patentovaný Oppo telefon dorazí s pokročilou technologií, která bude zobrazovat jednotlivé senzory a to za pomocí otočného mechanismu.

2.12.2019

Oppo telefon s posuvným displejem pro kamerový systém

Oppo si nechalo patentovat mobilní telefon s displejem, který lze rozdělit na dvě části. Za jedním z nich je tedy integrovaná selfie kamera.

V říjnu 2018 se společnost rozhodla podat žádost o patent na “komponentu displeje pro elektronické zařízení a provozní metodu”. Tento patent byl zveřejněn 1. února 2019.

Už samotný popis patentu naznačuje dvě obrazovky. Horní část je přitom vysouvací nahoru nebo s možnosti složení. Tato část displeje je pak viditelná na zadní Části telefonu. Tento proces se provádí automaticky za pomocí rotačního mechanismu.

Za displeje jsou pak umístěny komponenty jako projektor, hloubkový senzor a klasická kamera. Projektor má výhodu v infračerveném laserovém emitorem a hloubkový senzor zase infračervenou kameru.

Pokud kameru nepoužíváte, tak nejsou viděny a jsou skryté. Tedy samotné poškození fotoaparátu je mizivé.

Patentovaný Oppo telefon
Patentovaný Oppo telefon

Oppo bude nabízet pokročilé rozpoznávání obličeje. K tomu používá 3D strukturované světlo. Je to něco jako technologie Time-to-Flight (ToF).

Oppo použije technologií 3D strukturované světlo. Již byla použita na telefonu Oppo Find X.

Zdroj

Buroň Tomáš

CEO Androiduj.cz at Androiduj.cz
O telefony Android se zajímám od prvopočátku. Nicméně jako první Android telefon jsem měl Samsung Galaxy S3. Od té doby jsem této značce zůstal věrný. Hodně mě zajímají různé veletrhy a konference jako jsou CES, MWC, Google I / O, IFA a spoustu dalších. Zaobírám se i tvorbou Android aplikací v Android Studio.
Umělá inteligence, VR, AR a další technologické vychytávky jsou v mém zájmu a rád o nich píší.