Vypnout reklamy

Poco F2 Pro odhalen

Poco F2

Poco F1 byl opravdu silným telefonem a zabijákem vlajkových telefonu. Nyní to je už téměř dva roky od toho, co telefon vyšel. mezitím však dorazil telefon střední třídy a to Poco X2, který byl postaven na Redmi K30 jen se trošku přejmenoval.

Oproti Poco F1 doznala verze Poco F2 Pro velkého vylepšení a to je například nejnovější čip Snapdragon 865 s možností aktualizovat ovladače GPU jednotky (podobně jako v PC).

Poco F2 Pro
Poco F2 Pro

Dále je tady technologie LiquidCool 2.0, která má tři vrstvy: grafit, grafen a nakonec „Super VC“. Komora pro odvod teplo je v tomto telefonu větší oproti předchozím telefonům a konkurencí. To znamená, že chlazení by mělo být více efektivní.

Telefon Poco F2 běží na Android 10 s Poco Launcher 2.0. Nechybí ani tmavý mód a AMOLED displeje.

Úložiště

Velikost úložiště je nyní 128GB a nabídne i 256GB. Dále běží na technologií UFS 3.1 z verze 2.1. Dále si telefon dál záležet na fotoaparátu, kde je 64MPx hlavní senzor s technologií pixel binning.

Kamera telefonu Poco F2
Kamera telefonu Poco F2
Kamera telefonu Poco F2
Kamera telefonu Poco F2

Kamera v telefonu zvládá 2x zoom, 5MPx kameru a širokoúhlé zobrazení 13MPx. Nechybí ani 2MPx hloubkový senzor. Není zde však žádná dedikovaná makro kamera.

Díky silnému čipu zvládá telefon nahrávat při 8K rozlišení a 30fps. 4K rozlišení zvládá při 60fps.

Poco F2
Poco F2

Přední fotoaparát

Přední fotoaparát nabídne 20MPx a má výsuvný mechanismus. Displej má velikost 6.67 palců SAMOLED s HDR+ podporou. Díky SAMOLED displeji může mít telefon snímač otisků pod displejem.

K dispozici je i 3.5mm audio jack, bluetooth 5.1 a mnohem více. Baterie je o velikosti 4700mAh s rychlým nabíjením 30W.

Telefon by měl stát okolo 500€ za 6/GB128GB verzi. Kolik bude stát u nás v ČR prozatím nevíme, ale telefony se dají zakoupit na AliExpress nebo Gearbest.

Cena za takový telefon je hodně dobrá.