LG V30 vs LG V30S ThinQ kamera. Identické foto, ale jiný software.

LG V30 a LG V30S je si velmi podobné, ale jedno nemají společné a to je software fotoaparátu, který je jiný. LG V30S disponuje kamerou AI, tedy chytrou kamerou, která podle všeho zvládne lépe rozpoznat světlo / noc a to za velmi krátký čas. Rozdíl je mezi Auto módem u LG V30 a AI kamerou […]

2018 LG V30

LG V30 a LG V30S je si velmi podobné, ale jedno nemají společné a to je software fotoaparátu, který je jiný. LG V30S disponuje kamerou AI, tedy chytrou kamerou, která podle všeho zvládne lépe rozpoznat světlo / noc a to za velmi krátký čas.

Rozdíl je mezi Auto módem u LG V30 a AI kamerou LG V30S. Zatímco LG V30 dokáže zajistit lepší parametry pro správnou expozici, tak V30S ThinQ dokáže lépe rozeznat celou scénu a změnit víc věcí, jako je saturace pro danou instanci v případě, kdy se rozhodnete třeba fotit jídlo.

LG V30S ThinQ i LG V30 má 16MPx fotoaparát, f/1.6 clonu a 120 stupňové zorné pole. Přední kamera má 5MPx.

Stránka GSMARENA se rozhodla oba fotoaparáty porovnat a rozdíl je opravdu minimální.

Test probíhal na úrovni regulérní foto a širokoúhlé fotografií

LG V30S normální mód

LG V30S normální mód

LG V30S širokoúhlý mód

LG V30S širokoúhlý mód

LG V30 normální mód

LG V30 normální mód

LG V30 širokoúhlý mód

LG V30 širokoúhlý mód

Je zde rozdíl v oblasti bílých barev viz. níže

LG V30S normální mód

LG V30S normální mód

LG V30 normální mód

LG V30 normální mód

LG V30 má zde tak trochu věrohodnější barvy, než fotoaparát z LG V30S, který je poháněn umělou inteligencí.

Ukázka AI v akci

Na těchto fotografiích uvidíte, jak si AI poradila se špatnými světelnými podmínkami. Právě na takové situace je tato kamera dobrá. Zatímco normální LG V30 s Auto módem měla ostření spíše na vchod, než na jídlo, tak LG V30S měla ostření na jídlo.

LG V30S

LG V30S

LG V30

LG V30

Souhrn

Žádný velký rozdíl mezi těmito dvěma kamerami nehledejte. AI Cam dokáže různé (lepší?) výsledky ve specifických situacích a to zájmena ve chvíli, kdy fotíte za nízkých světelných podmínkách nebo třeba kytice či jídlo. V ostatních případech je Auto mód naprosto v pořádku a dělá identické fotografie.