Přicházející Material Design od Google na videu

Google pracuje na novém material designu. Změny se mají dostavit na Gmail, Chrome a Google Mapy. Změny můžeme vidět na videu, které stvořili designeři Adam Grabowski a Nicolo Bianchino pro Google.

Video bylo staženo ze serveru Vimeo, kde bylo původně nahráno. Nicméně objevilo se na několika účtech lidí na Twitteru, takže můžeme vidět, jak takový nový design od Google bude vypadat.

Video vás provede designem docela rychle. Prvně můžete vidět pohyblivé akční tlačítko Google, které se pohybuje z pravého spodního rohu do středu na spodní liště.

Změna v oblasti písma

Písmo Google Sans bude takové čistější než nynější Product Sans. Toto nové písmo nahradí Product Sans a Roboto. Zároveň se změní i písmo loga na nové Google Sans.

Dále lepší barvy LOGA a nové ikonky

Dále vidíme čtyři barvy, které se objevují v Logu Google. Červená, modrá, žlutá a zelená, které budou jasnější.

Co se týče ikonek, tak ty budou taktéž takové odlehčené, příjemnější na pohled a žádné zbytečnosti kolem nich. V jednoduchosti je krása.

A jak budou vypadat aplikace od Google?

Veškeré aplikace od Google budou mít stejný design. Google tak sjednotí vše do jednoho designu. Stojí za zmínku nový centralizovaný FAB, následně ovládací prvky ve spodní části nebo hamburger v levém horním rohu, kde můžete rozjet vyhledávání v některých aplikací.

OLED panely nerady bílou barvu (přílišná konzumace energie)

Pozn. autora: OLED panely se totiž chovají jinak. Co je černé, tak tam energie není potřeba, cokoliv v jiné barvě než je světlejší jak černá, tak musí displej vydávat energií. V takovém případě bílá barva je nejsvětlejší a spotřeba el.energie by byla opravdu vysoká.

Co je podstatné, tak veškeré provedení designu je v bílém. Google se zbavil veškerých barevných panelů a to vše ve prospěch bílé. Vše tak vypadá čistěji, jednodušeji a podle nás se v tom uživatel bude velmi lehce orientovat. Avšak bílé rozhraní není nejlepší pro OLED displeje právě kvůli využití baterie. Nicméně si myslíme, že Google vytvoří i design ve tmavých barvách.

Samozřejmě design je tak trošku limitován pouze na aplikace Google, ale budou i návody od Google, jak to provést třeba u svých aplikací.

Zdroj