Problém Waze se sledováním polohy

Waze je velmi užitečná aplikace pro všechny řidiče. Jedná se o sociální navigaci, takže potřebujete být připojení k internetu. Uživatelé hlásí kde jsou policisté, práce na silnicích a mnohem více. Jenže teď má Waze problém se sledováním polohy. Tým z Univerzity v Kalifornii Santa Barbara objevili kód na serveru Waze. Chyba, kterou vysledovali povoluje neznámým […]

Waze

Waze je velmi užitečná aplikace pro všechny řidiče. Jedná se o sociální navigaci, takže potřebujete být připojení k internetu. Uživatelé hlásí kde jsou policisté, práce na silnicích a mnohem více. Jenže teď má Waze problém se sledováním polohy.

Tým z Univerzity v Kalifornii Santa Barbara objevili kód na serveru Waze. Chyba, kterou vysledovali povoluje neznámým hledačům, stalkerům a jiným takovým lidem najít polohu řidiče a i ostatních řidičů kolem něho.

Proto, aby to tým mohl udělat, tak musel vytvořit „řidiče duchů“, tedy takové řidiče, kteří nebyli ti praví. Ti vytvářeli falešné kolony a do systému nahrávali falešné informace, což může být pro uživatele naprosto frustrující. No nejhorší na tom je, že Waze proti takovému náporu různých botů nemá žádnou ochranu, takže kdo by chtěl hacknout server waze a vytvořit si pár falešných řidičů, tak má možnost.

Tým kontaktoval Waze o tomto problému, takže již brzy dostane Waze aktualizaci proti tomu, abyste nemohli být sledování.

V této chvíli nebyl nahlášen žádný problém se sledováním, ale může se stát nebo mohlo se stát. Risk, že budete někým sledování je tedy opravdu malý, ale bylo by dobré využít veškerých nastavení soukromí, pokud jsou k dispozici.

Video aplikace Waze