Proč jsou prodeje Galaxy S7 tak dobré?

Samsung Galaxy S7 a S7 Edge prodeje vzrostly o 25% oproti svému předchůdci. Ale co stojí za tím, že prodeje vzrostly Korejskému gigantu takhle hodně? Pojďme se na to podívat. Největší vzrůst je v USA Nejvíce prodej vzrostl právě v USA, kde jsou Američané naprosto hladoví po telefonu Galaxy S7. Zde jsou prodeje vyšší o […]

Apple vs Samsung

Samsung Galaxy S7 a S7 Edge prodeje vzrostly o 25% oproti svému předchůdci. Ale co stojí za tím, že prodeje vzrostly Korejskému gigantu takhle hodně? Pojďme se na to podívat.

Největší vzrůst je v USA

Nejvíce prodej vzrostl právě v USA, kde jsou Američané naprosto hladoví po telefonu Galaxy S7. Zde jsou prodeje vyšší o 30% oproti svému předchůdci.

Samsung vtrhl na prémiový trh, kde zákazníci smýšlejí o Samsung jako prémiové značce. Ze začátku se bylo potřeba trošku rozehřát, a vybudovat si tak své jméno na trhu.

Samsung Galaxy S7

Samsung Galaxy S7

Samsung totiž dokázal udělat telefon, který vypadá high-end bez toho, aniž by kopíroval Apple. Vytvořil si tak své vlastní prémiové místo pro západní zákazníky. Samsung navíc udělal pár technických inovací, které mají američané rádi.

Mezitím Apple prodeje stagnují

iPhone prodeje stagnují. Podle všeho prodeje od Ledna do Března 2016 rostly o méně než 1% oproti roku 2015. Je to ten nejmenší růst za dob iPhone.

Apple iPhone 6s

Apple iPhone 6s

Podle všeho Apple uvidí tento rok pokles prodejů za celou svou dobu prodejů iPhone.

Samsung je tak pro Apple hlavní konkurence na prémiovém trhu. Samsung Galaxy S byly vždy prémiové, ale teď k tomu i jako prémiové zařízení vypadá. Zákazníci v tom vidí jako dobrou alternativu k produktům iPhone.

Samsung udělal homerun

Vtrhl do vod Apple, kde Apple nemá jak konkurovat se svými současnými telefony. Samsung se vrátil zpět do budoucnosti a přinesl microSD slot, zlepšil také vzhled svého telefonu.

Fotoaparát navíc nevyčnívá z telefonu tak jako obvykle. Galaxy S7 vypadá prostě naprosto úžasně. Do budoucna budou zákaznici vidět Samsung jako prémiové zařízení s Androidem.

Samsung udělal malý krůček pro Galaxy sérií, ale velký skok pro Android.

Graf ceny produktu Samsung Galaxy S7 G930F 32GB poskytuje server Heureka.cz