Vypnout reklamy

Prohlášení společnosti Huawei

Vydáno dne: 27.8.2019

Firma Huawei ve svém prohlášení uvádí neférovost ze strany USA a hlavně naráží, že se jedna o politicky motivovanou akci.

Společnost Huawei se vyjádřila k prodloužení všeobecné licence pro Huawei a to o celých 90 dní. Nicméně Huawei je značně proti tomuto rozhodnutí ze strany amerického ministerstva obchodu.

Jedná se o tzv. seznam subjektů (entity list), kde je dalších 46 přidružených společností. Podle Huawei je v této době toto rozhodnutí politicky motivované a nemá nic společného s národní bezpečnosti (je pravda, že prezident Trump sám řekl, že do dohody o obchodu s Čínou by mohl zavést i Huawei pozn.redaktora).

Veškeré opatření ze strany USA porušují základní zásady hospodářské soutěže

Opatření ze strany USA porušují veškeré základní zásady hospodářské soutěže na volném trhu a nebudou pro nikoho prospěšné.

Pokus omezit podnikání společnosti Huawei nepomohou USA dosáhnout technologického vedení, a proto společnost Huawei vyzývá vládu USA, aby ukončila toto nespravedlivé zacházení a odstranila Huawei ze seznamu entit.

Dále firma pokračuje ve svém prohlášení:

Prodloužení „dočasné všeobecné licence“ nic nemění na skutečnosti, že bylo se společností Huawei nespravedlivě zacházeno. Dnešní rozhodnutí nebude mít na podnikání společnosti Huawei v žádném případě podstatný dopad. Budeme se i nadále soustředit na vývoj nejlepších možných produktů a poskytování nejlepších možných služeb našim zákazníkům po celém světě.

Buroň Tomáš
Latest posts by Buroň Tomáš (see all)
Tágy: