Vypnout reklamy

První náhled na Android 12

Google Firma

Nový Android 12 dorazí tento rok a pravděpodobně někdy na podzim tohoto roku uvidíme první telefony s tímto systémem. To vše za předpokladu, že se Google bude držet předchozích vydání.

Nicméně do té doby se budou objevovat ústřižky z tohoto nového systému a kromě nových funkcí dochází u telefonu také k úpravě designu. Nyní máme k dispozici fotografie, které pocházejí přímo z dokumentace od Google.

Vypadá to, že pár věcí je převzato z iOS a nechybí ani nové vylepšení v oblasti ochrany osobních údajů. Jako třeba ikonky, které ukazují, jestli se používá váš mikrofón a kamera. V případě, že na ikonky kliknete, tak se dozvíte, které aplikace kameru i mikrofón používají.

Rychlé nastavení ikonek ještě stále není dokončeno, ale podle všeho by se mohlo pořadí měnit podle toho, jak moc často jednotlivé ikonky využíváte. V této chvíli však vypadají divně. Jsou obrovské a mají kolem sebe spoustu zbytečného místa. Barva pozadí pak bude asi záležet na tom, jakou barvu témata budete mít.

Krom toho všeho je tady i nový Widget, který má za úkol zobrazit poslední zprávy, zmeškané hovory nebo dokonce aktivitu. Jsou to malé widgety, kdy se ukáže pouze jeden v jeden čas.

Co dalšího dorazí?

S Android 12 pak má dorazit app párování, dvojité pokliknutí na zadní straně telefonu, sdílení Wi-Fi hesel s blízkými telefony a vylepšený systém témat či uspávání aplikací.