Vypnout reklamy

Qualcomm chce prodávat Snapdragon čipy Huawei

Vydáno dne: 12.9.2020

Huawei již nebude moci vyrábět své čipy u TSMC a musí si najít jiného výrobce svých čipů nebo nakupovat od konkurence. Teď záleží, jaký plán firma Huawei má.

Více informací o telefonu, her nebo aplikacích:

Poté, co si firma Huawei nemůže vyrábět vlastní čipy Kirin v TSMC po zákazu US, tak chce firma Qualcomm (sídlo US) prodávat čipy firmě Huawei.

Qualcomm požádal Americkou vládu pro povolení, aby mohl tyto své čipy firmě Huawei prodávat. Nicméně předtím tedy musí získat danou licenci.

Ve zkratce tak můžeme říct, že v této chvíli jsou čipy společnosti Huawei HiSilicon mrtvé. TSMC za dva dny úplně ukončí dodávky těchto čipů.

Huawei tak nemá jinou možnost, než tyto čipy nakupovat od někoho jiného. Nicméně podle všeho to spíše opět uškodí více Qualcomm firmě, než Huawei, protože firma se snaží najít jinou neamerickou firmu, kde bude investice stát pořádné peníze, ale na druhou stranu se firma stane naprosto nezávislou.

Najde Huawei jiného výrobce svých čipů

Například taková společnost SMIC vyrobila čip Kirin 710A pro Huawei. Zároveň Huawei diskutuje s MediaTek na dodávce 120 miliónnu čipů a Samsung je dalším na řadě.

Toto rozhodnutí podle všeho dá velkou výhodu firmám v Číně a to právě s ohledem na 5G. HiSilicon už tento rok překonalo Qualcomm a stali se tak největším dodavatelem v Číně.

Tímto zákazem se Huawei bude ještě více soustředit na svůj domácí trh a jelikož je tady obrovská populace, tak i potenciální výnos, který bude ukrajován všem zahraničním firmám.

Huawei tak posiluje domácí postavení na trhu. Už teď se Číňané odklánějí od Apple telefonu a nakupuji Huawei. Nyní firma Huawei přebere podíly firmám Xiaomi a Oppo, které používají Snapdragon čipy.

Donald Trump chtěl tímto rozhodnutím posílit technologické výhody Amerických firem a pokud by Qualcomm licenci obdržel a Huawei by souhlasilo, tak pro firmu Qualcomm by to bylo skvělé.

Firmy jako Intel, Micron Technology a Xilinx už mají licenci od Americké vlády, že mohou s Huawei pracovat.

Buroň Tomáš