Vypnout reklamy
  • Home
  • Android Novinky
  • Qualcomm, Samsung a Intel investovali do společnosti s vlastní čip architekturou.

Qualcomm, Samsung a Intel investovali do společnosti s vlastní čip architekturou.

Vydáno dne: 12.6.2019

Společnost ARM Holdings zablokovala licenci pro Huawei. Nicméně na internetu je krom ARM i jiný open-source instruktáční sada od RISC-V.

Minulý měsíc společnost z Anglie ARM Holdings odebrala licenci společnosti Huawei proto, že většina je US technologie. ARM architektura je soubor instrukcí, které se provádějí právě v jednotce CPU. Tu lze najít ve všech telefonech, tabletech, chytrých reproduktorech a hodinek.

Společnost ARM holdings sice má menší konkurenční firmy, ale není to nic významného.

Podle informací Qualcomm vymýšlí právě běh procesoru na open source RISC-V instrukční sadě. Qualcomm je společnost ze San Diega, která staví své čipy se sadou ARM a to jak pro mobily, tak i tablety a chytré hodinky. Firma hodně investovala do firmy SiFive. Celkem 65.4 miliónu dolarů firma vložila do firmy SFive.

Qualcomm, Samsung a Intel investují do firmy, kde si navrhnout své vlastní jádra
Qualcomm, Samsung a Intel investují do firmy, kde si navrhnout své vlastní jádra

Na stránkách SiFive se říká, že vám pomůže navrhnout design CPU a to za pouhou hodinu. Teprve minulý rok tato společnost vytvořila své stránky.

Jedná se o open-source řešení

Huawei tak bude moci použít architekturu RISC-V, která je pod licenci Open Source, takže je volně přístupná. RISC-V není nikterak mezi telefony využívaná, protože všichni mají instrukční sadu ARM. Dobrou zprávou je, že TSMC spolupracuje s firmou dále. .

Buroň Tomáš