Vypnout reklamy

Samsung si pravděpodobně udrží exkluzivní flexibilní displej

Vydáno dne: 28.11.2018

Huawei možná porazí Samsung na trhu s displeji, kde je díra namísto klasického výřezu. Tento souboj se odehraje již příští měsíc. Nicméně Samsung má v rukávu něco navíc. Jedná se o flexibilní OLED displej. Nové Infinity – O displeje se objeví u střední třídy Galaxy A série, ale na bázi LCD. Díra, kde je umístěna […]

Huawei možná porazí Samsung na trhu s displeji, kde je díra namísto klasického výřezu. Tento souboj se odehraje již příští měsíc. Nicméně Samsung má v rukávu něco navíc. Jedná se o flexibilní OLED displej. Nové Infinity – O displeje se objeví u střední třídy Galaxy A série, ale na bázi LCD.

Díra, kde je umístěna kamera v displeji, tak musí být vyvrtaná opravdu velmi přesně a to laserem a Samsung našel způsob, jak to udělat u nynějších OLED displejů.

Nová technologie HIAA

Jedná se o proces HIAA (The Hole in Active Area), který je vyvinut pro flexibilní displeje OLED od Samsungu, což dává firmě nesmírnou výhodu na rok či dva dopředu. Samsung je velmi zkušený v oblasti zahnutých displejů a flexibilních OLED displejů.

Jiné OLED displeje nemají takovou výrobní kvalitu (například LG, která dodala firmě Huawei displeje pro Mate 20 a teď mají někteří zákazníci problémy, že jim displej zelená.). Tito výrobci tak jednou budou muset použít tuto technologií .

Huawei využije čínskou firmu BOE

Huawei bude pravděpodobně využívat podobné displeje od firmy BOE, která vyrábí LCD nebo OLED displeje. U vlajkových telefonu Samsung Galaxy S10 bude firma nabízet svou technologií HIAA pro flexibilní OLED. Společnost již započala výrobu pro telefony Galaxy A8s, takže oznámení této technologie bude velmi brzy.

Buroň Tomáš
Tágy: