Vypnout reklamy

Samsung i přes všechno bude mít první telefon, který se bude ohýbat

Samsung ohebný telefon

Huawei ještě nedávno poprosila velkou společnost, která se zaobírá výrobou displejů, k dodávkám nových flexibilních OLED displejů pro budoucí ohebné mobilní telefony. Nicméně se ukázalo, že výroba OLED displejů je zapotřebí s kvalitou a na druhou stranu v takovém množství výroby to nebude úplně jednoduché. Firma BOE má 70% zisk z OLED panelů, ale v případě srovnání kvality s Apple, tak se dostaneme na pár jednotek %.

Právě firma Apple se zbaví firmy BOE jako třetího dodavatele OLED displejů, protože neprošel přes test kvality ani kvantitativně nestíhal. Na druhou stranu firma LG Display dokázala prorazit přes test kvality, ale teď se snaží navýšit výrobní kapacity. Tedy co to znamená pro Huawei?

Huawei Flexibilní displeje

Huawei Flexibilní displeje

Společnost nedávno informovala o tom, že bude první, kdo vyrobí první ohebný telefon na trhu. Původně se přemýšlelo, že se dostane na trh již v listopadu. Tentokrát je informace jiná a říká se věta „nebudete muset čekat další rok“. Což může prakticky znamenat, že Huawei vydá telefon až příští rok na podzim. To vše po vydání ohebného telefonu Galaxy F.

Společnost BOE navíc mešká s investováním do továrny B11, která se má zaobírat výrobou flexibilních displejů, které patří do Huawei ohebných telefonu.

Zdroj