Samsung podepsal smlouvu s Imint pro video stabilizaci z Mate 9

Dnes se na internetu objevila informace ohledně podpisu smlouvu mezi Imint a Samsungu. Prvně si ale řekněme, kdo je to Imint. Jedná se o společnost, která se nazývá „Imaging Intelligence“ ve zkratce tedy Imint a zaobírá se softwarem pro zpracování videa různých typů. V roce 2012 tato firma vstoupila mezi mobilní telefony, kde byl poprvé […]

Samsung podepsal smlouvu s IMINT

Dnes se na internetu objevila informace ohledně podpisu smlouvu mezi Imint a Samsungu. Prvně si ale řekněme, kdo je to Imint. Jedná se o společnost, která se nazývá „Imaging Intelligence“ ve zkratce tedy Imint a zaobírá se softwarem pro zpracování videa různých typů.

V roce 2012 tato firma vstoupila mezi mobilní telefony, kde byl poprvé použit tento software. Product se nazývá Vidhance a disponuje třemi benefity jako je video stabilizace, live auto zoom ( vybere subjekt a video software bude následovat pohybující se objekt a začne ho automaticky přibližovat a oddalovat), a také tady máme Auto Curate (jedná se o algoritmus, který automaticky edituje dlouhá videa a přeměňuje je na krátké sekvence. Něco co umí Google Photos).

Samsung neplánuje uvést Vidhance do telefonu

Samsung sice tento software nepoužije v telefonech Samsung, ale je docela možné, že Samsung začne vyvíjet kamery právě s tímto softwarem, který dokáže dobrou stabilizace obrazu. Může tak přijít nové a vylepšené Gear 360 nebo akční kamery. Spekulace je i ohledně dronů, ale že by se Samsung do tohoto podnikání pustil je velmi nepravděpodobné.

Software Vidhance můžete nalézt právě v Huawei Mate 9, akorát se použití této stabilizace videa lišili od země k zemí.