Vypnout reklamy

Samsung a UCSF představují aplikaci My BP Lab

Samsung Gear S4

Nová aplikace využívá revoluční optický snímač, který je umístěn v novém telefonu Galaxy S9 a S9+. Ten dokáže získat zpětnou vazbu o krevním tlaku a stresu. Samsung spolupracuje právě s univerzitou v kalifornií a vyvinuli společnou aplikaci My BP Lab.

Zlepšujte svou zdravotní pohodu se Samsungem

Hlavním cílem je sledovat uživatelův krevní tlak a stres. Následně tak uživatel získá informaci o tom, jak zlepšit svůj zdravotní stav.

Aplikace My BP Lab již byla představena veřejnosti a díky Galaxy S9 a S9+ mohou získávat uživatelé přesnější informace o svém zdravotním stavu. Optický snímač je do přístroje integrován a dokáže měřit krevní tlak bez externích zařízení. Docela revoluce, že?

Testování v reálném prostředí

V této chvíli je však ve fázi testovaní. Uživatelé, kteří se zapojí do programu vedeného výzkumnými pracovníky UCSF budou v průběhu vyžádání získávat informace o krevním tlaku a stresu. Cílem je optimalizovat aplikaci My BP Lab, aby bylo vše přesné. Díky studie se tak zpřesňují odečty hodnot krevního tlaku a to v reálných podmínkách.

Uživatelé kteří si aplikaci spustí, budou přizváni k účasti třítýdenní výzkumné studii UCSF. Cílem je sledovat hladinu stresu a způsob, jakým emoce prožívané během dne ovlivňují tělesnou a duševní pohybu. Je zde včetně spánku, cvičení, stravy. Dozví se tak například, ve které části dne prožívali největší stres a jaký vliv měla kvalita spánku v noci na krevní tlak ráno.

„Tato studie by mohla poskytnout dosud největší soubor dat o stresu, krevním tlaku a emočních prožitcích během dne,“ uvedla profesorka psychiatrie na UCSF a ředitelka Laboratoře pro studium emocí, zdraví a psychofyziologie Wendy Berry Mendes, PhD. „Naše partnerství se společností Samsung by mohlo přispět ke zlepšení zdravotního stavu mnoha lidí po celém světě tím, že jim pomůžeme zvládat stres.“