Vypnout reklamy

Samsung dominuje na trhu v Evropě. Samsung zde prodává nejvíce mobilních telefonu dokonce 2x více, než na kterémkoliv jiném trhu.

Vyšla analýza, kde je většina značek. Samsung však trhu v Evropě dominuje ve druhém čtvrtletí roku 2019 a má 40% podíl a prodává 2x více produktů, než na kterémkoliv jiném trhu.

Samsung navíc rozjel prodej nových telefonu série A, které jsou opravdu velmi populární a již prodal 18.3 miliónu mobilních telefonu oproti minulému roku za druhé čtvrtletí, kdy prodal 15.3 miliónu.

Analýza prodeje mobilních telefonu v Evropě.
Analýza prodeje mobilních telefonu v Evropě.

Za Samsungem je poté Huawei, který má však pouze 8.5 miliónu prodejů, což je pohoršení oproti minulému roku, kdy měl 10.1 miliónu prodaných telefonu.

Apple je pak na třetí pozici, který také zažívá pád. Nicméně nárůst zažívá firma Xiaomi a to o celých 48%. Firma prodala 4.3 miliónu chytrých telefonu oproti 2.9 minulý rok.

TOP prodávaný telefon v Evropě

Populární mobilní telefony v Evropě
Populární mobilní telefony v Evropě

Samsung Galaxy A50 je nejlépe prodávaný mobilní telefon, následuje Galaxy A40, Redmi Note 2, Galaxy A20e a poté iPhone XR.

Zdroj

Buroň Tomáš

CEO Androiduj.cz at Androiduj.cz
O telefony Android se zajímám od prvopočátku. Nicméně jako první Android telefon jsem měl Samsung Galaxy S3. Od té doby jsem této značce zůstal věrný. Hodně mě zajímají různé veletrhy a konference jako jsou CES, MWC, Google I / O, IFA a spoustu dalších. Zaobírám se i tvorbou Android aplikací v Android Studio.
Umělá inteligence, VR, AR a další technologické vychytávky jsou v mém zájmu a rád o nich píší.