Samsung Galaxy Note 10 oficiálně

Nový mobilní telefon Samsung Galaxy Note 10 oficiálně představen. Již si nový mobilní telefon můžete před-objednat. Dorazil s vylepšeným čipem, technologickými vychytávkami a mnohem…mnohem více..

Samsung Galaxy Note 10 oficiálně představen

Nový mobilní telefon byl právě představen a před-objednat si ho můžete již dnes, což je naprosto skvělý a navíc při odprodeji svého starého Note 9 můžete získat až 15 000,- Kč, avšak musí být v bezvadném stavu. Nový mobilní telefon Note 10 se snaží najít rovnováhu mezi práci a zábavou.

Historie řady Note
Historie řady Note

Nový Note 10 byl navržen tak, aby uživateli pomáhal zvládnout ještě více. A to už v případě, kdy dokončují důležitý projekt v práci, natáčejí či upravují videa nebo hrají mobilní hry.

Design

Barevné kombinace nového Note 10
Barevné kombinace nového Note 10

Design působí elegantně a telefon je opravdu štíhlý a má nejméně rušivý dojem, takže uživatelé mají volnou ruku na to se soustředit na své nápady. Poprvé však Samsung vydává dvě velikosti tohoto telefonu.

Samsung Galaxy Note 10 +
Samsung Galaxy Note 10 +

Je teď na každém z vás, kdo potřebuje větší displej nebo mu stačí pro dnešní dobu standard. Oba modely mají S Pen. Co se týče menšího telefonu, tak zde je 6.3 palcový AMOLED displej. Avšak větší verze (Note 10+) má 6.8 palcový dynamický AMOLED displej. I přesto, že je displej takto velký, tak se mobil lehce ovládá a to z toho důvodu, že namísto zvětšování telefonu je jen zvětšeno pokrytí přední části mobilního telefonu.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=223&v=CYA_XAMfRfo
Oficiální představení všech funkcí Note 10

Displej je od okraje k okraji. Nabízí tak nový Displej Cinematic Infinity, který je bezrámečkový a sahá právě od okraje k okraji. V displeji je umístěn přední fotoaparát.

Srovnání velikosti Note 10 s ostatními telefony Samsung
Srovnání velikosti Note 10 s ostatními telefony Samsung

Díky HDR10+ a dynamickému mapování tónů nabízí displej telefonu naprosto senzační obraz. Videa, fotografie jsou mnohem jasnější než u předchozích modelech. Technologie Eye Comfort zase snižuje množství modrého světla a to s nejmenším dopadem na kvalitu barevného podání (určitě to znáte, že některé telefony vyblednout v případě eliminace modrého světla).

Produktivita je předností

Je nám jasné, že mobilní telefony si nebudou pořizovat lidé, kteří mají telefon pouze na voláni a zprávy. Note 10 je navržen pro práci i hraní her. Note 10 je nabušen technologiemi a nabízí výkonnou jednotku.

Funkce S Pen u Note 10
Funkce S Pen u Note 10

Klasický rukopis se převede na text jednoduše pomoci algoritmu. Stačí psát se svým S Pen na displeji v aplikaci Samsung Notes a následně je text převeden do digitálního formátu. Lze ho pak exportovat kamkoliv chcete a to i do Microsoft Wordu. Uživatelé si mohou měnit velikost, barvu textu a to pouhým několika klepnutím.

Nové pero S Pen podporuje standard Bluetooth Low Energy a byl již představen u modelu Galaxy Note 9. Nově však nabízí Air Actions, které umožnují telefon ovládat gesty a to díky SDK, které je dostupné, tak si ho mohou vývojáři upravovat podle sebe a třeba lze tyto gesta naprogramovat i pro následující mobilní hry.

S pen
S pen

Co se týče Samsung DeX, tak díky této platformě můžete z mobilu udělat PC Zároveň lze pomoci připojení USB přesouvat jednotlivé soubory mezi zařízeními. Připojte myš a klávesnici a máte z toho klasické PC.

Z Windowsu sledujte veškeré notifikace. Právě Note 10 nabízí odkaz na Windows v panelu rychlého přístupu. Lze se tak jednoduše připojit k Windows 10 na jedno kliknutí a nechávat si zobrazovat oznámení v PC, odesílat či přijímat zprávy. Nemusíte tak práci přerušovat a vše lze ovládat z jednoho místa. Fotoaparát je na špičkové úrovni

Nový Note 10 taktéž nebude mít už 3.5mm audio jack a i firma Samsung sází právě na USB – C nebo bezdrátová sluchátka jako jsou Galaxy Buds.

USB-C
USB-C

Fotoaparát je na špičkové úrovni

Srovnání kamery Note 10 vs Note 10 +
Srovnání kamery Note 10+ vs Note 10
Live Focus

Pořizujte překrásná videa, fotografie a sdílejte je na sociálních sítích. Díky kombinaci pokročilých zpracování obrazů a optimalizovaného softwaru jsou fotky posunuté na novou úroveň.

HDR
  • Funkce Live Focus umožňuje hloubkové ostrosti, které si můžete upravit a třeba lze rozostřit pozadí, které chcete a zaměřit se na objekt zájmu.
  • Funkce Zoom-In Mic zesiluje zvuk v záběru a potlačuje hluk v pozadí.
  • Super Steady je zase funkce, která eliminuje otřesy a je tak video mnohem stabilnější. Funkce funguje i v režimu Hyperlapse.
  • Upravujte svá videa jednoduše přímo v telefonu díky aplikaci video editor, které lze ovládat opět s S Pen. Díky němu lze střih videa provést naprosto přesně. Stačí poklepat na čas, kdy chcete střih provést. V telefonech Note 10 je totiž možnost aplikace Adobe Rush, kterou si musíte však stáhnout.
  • Zaznamenávejte svou obrazovku a jednoduše streamujte své mobilní hry živě. Lze tak jednoduše streamovat, co děláte v telefonu, zároveň vidí oni vás a můžete také s S Pen kreslit na obrazovku a druhá osoba všechno uvidí. Tato možnost se hodí zájmena ve chvíli, kdy je potřeba někomu vzdáleně něco vysvětlit.
  • AR Doodle a 3D skener jsou integrované funkce rozšířené reality. Díky AR Doodle můžete do fotek přidávat různé dynamické kresby, efekty a animace. S 3D skenerem zase s využitím DepthVision Note 10+, dokáže naskenovat objekt a převést ho do pohyblivé 3D podoby
  • Noční mód o kterém se dlouho píše je tady i v novém Note 10. Postupně se dostává i do řad Galaxy S. Noční mód se hodí zájmena na koncertech, při večeři nebo západu slunce. Noční mód funguje i pro selfie fotoaparát a lze tak pořizovat selfie za jakýchkoliv podmínek.
Supersteady funkce

Výkon

Exynos 9825
Exynos 9825

Výhodou je právě superrychlé nabíjení,  kdy po 30 minutovém nabíjení kabelem s výkonem až 45W vydrží Galaxy Note 10+ celý den. Nechybí ani bezdrátové nabíjení, kde si můžete dobít i svá sluchátka Galaxy Watch, Galaxy Buds a jiné zařízení podporující Qi.

Pro hraní her je telefon uzpůsoben a nabízí spoustu funkcí, které dokážou zrychlit výkon. Hry vyžadují v dnešní době obrovský výkon. Note 10 je vybaven chladícím systémem s výparníkovou komorou. Funkce Game Booster s podporou umělé inteligence optimalizuje výkon a spotřebu energie v závislosti na konkrétní hře. Nechybí ani P2P streamovací služba, kde si hráči mohou hry zahrát od dob, kde skončili na PC.

Dostupnost a ceny

Srovnání Note 10 vs Note 10+
Srovnání Note 10 vs Note 10+

Nový telefon Note 10 a Note 10+ je dostupný v Aura Glow a Aura Black od 23. srpna v prodeji, avšak předprodej započal již teď, kdy můžete nabídnout k odkupu svůj starší Note 9 a získat až 15 000,- Kč.

Úložiště
Úložiště

Stačí jen navštívit stránky novysamsung.cz, kde bude potřeba vložit IMEI kód po zakoupení svého Note 10.

Před-objednejte nový Galaxy Note 10 již nyní!
ProduktBarvyDoporučená maloobchodní cenaDostupnost
Galaxy Note 10 256 GBAura Black, Aura Glow24 999,- Kč 23. srpna
Galaxy Note 10+ 256 GBAura Black, Aura Glow28 999,- Kč23. srpna
Galaxy Note 10+ 512 GBAura Glow30 999,- Kč23. srpna