Samsung Galaxy Note 10 a Note 10+ není kompatibilní s Gear VR

Samsung Galaxy Note 10 není kompatibilní s brýlemi Gear VR. O tomhle nebyla žádná řec ani o adaptéru, který by kompatibilitu zaručoval.

Galaxy Note 10 a VR brýle

Rozšířená realita byla při představení nového vlajkového telefonu Note 10 velkou součásti. Například S Pen, se kterým jste si mohli nakreslit zajímavé prvky v rámci rozšířené reality, ale o virtuální realitě nebyla ani řeč a nakonec se dozvíme, že Note 10 není kompatibilní s Gear VR.

První brýle Gear VR dorazili na trh v roce 2015 a byly kompatibilní s telefony Galaxy S6 a Note 5. Následně brýle procházely různými úpravami, aby byly brýle kompatibilní s velikostmi nových telefonu. Poslední model však byl vydán v roce 2017 a to zároveň s Galaxy S8.

Gear VR s Note 10
Gear VR s Note 10

Galaxy S10 potřebuje adaptér

Zajímavé je však to, že Gear VR je kompatibilní s novým Galaxy S10 5G, který je velikostně podobný jako Galaxy Note 10+. Telefony Galaxy S10 však potřebují adapter k tomu, aby vše fungovalo.

Je tedy možné, že vše bude fungovat, pokud Samsung vydá adapter pro telefon Note 10. Ale o tom se firma ještě nezmínila. Pokud tak Samsung udělá, tak bude zábava v aplikaci 3D Scanner vytvářet 3D objekty z reálného světa a následně si s nimi hrát ve virtuální realitě.

Zdroj