Vypnout reklamy

Samsung Galaxy dorazí s duálním displejem. Zadní fotoaparát bude sloužit i jako selfie fotoaparát. Na zadní straně bude nově displej.

Patent, který máme k dispozici ukazuje Samsung telefon s displejem na zadní straně pro tvorbu selfie. Jedná se o možný nový design telefonu pro Galaxy A sérií.

Během posledních let výrobci mobilních telefonu vymysleli několik způsobů pro umístění kamery. Jedná se třeba o výřez nebo díru v obrazovce. Někteří vyzkoušeli vysouvací selfie kameru, ale nově je tady taktéž duální obrazovka, kde je displej i na zadní straně, takže selfie fotoaparát je docela zbytečný.

Samsung s duálním displejem
Samsung s duálním displejem

Není to nic nového, protože firma Samsung přišla s duálním displejem už v roce 2017, kdy o tomhle diskutovala. Samsung tak podal nejrůznější patenty, aby si tuto technologií pojistil.

Zadní fotoaparát i jako selfie

11. června 2019 byl tento patent zveřejněn na USPTO a WIPO. Patent byl podán z Ameriky, což značí, že firma bere tuto výzvu vážně. Jak vidíme na horním obrázku, tak se telefon skládá z klasického předního displeje a na zadní straně je v oblasti fotoaparátu displej. Zadní fotoaparát tak slouží i jako selfie fotoaparát.

Pokud se zadní displej nebo přední displej nepoužívá, tak zhasne. Od toho je tady senzor, který snímá, jestli se na displej někdo dívá. Podle patentu však již tady není 3.5mm audio jack. Už ani Galaxy Note 10 nebude mít 3.5mm audio jack.

Design pro řadu Galaxy A

Tento design bude spíše pro řadu Galaxy A a nikoliv pro Galaxy S nebo Galaxy Note. Nedávno Samsung zveřejnil i Samsung displej se zakřivením na všech stranách. Takový design bude právě použit u vlajkového telefonu Galaxy S.

Zdroj

Buroň Tomáš

Latest posts by Buroň Tomáš (see all)

Tágy: