Vypnout reklamy

Samsung Galaxy S11 a Galaxy A design tak trochu jinak

Vydáno dne: 23.12.2019

Samsung se pravděpodobně vrací k jednotnému designu svých telefonu napříč jednotlivými segmenty a to základní, střední a high-end třídou.

Jestli to byl chytrý krok Samsungu, tak to se dozvíme, až tyto telefony vyjdou. Galaxy A51 a Galaxy A71 se ukázaly v novém designu ve své cenové kategorií. Spousta lidí začala tuto strategií kritizovat, jelikož telefony se v designu moc neliší a vypadají opravdu stejně.

Nicméně pro společnost to může být celkem chytrý krok. Pojďme se vrátit o čtyři roky zpátky, kdy byl k dispozici telefon Samsung Galaxy S6 a milovaný Note 5. Základní ani telefony střední třídy neměli tak velkou pozornost.

Samsung vždy investoval milióny do reklam, avšak před čtyřmi lety byl základem spokojenosti samotný design a ten byl ve své době unikátní. Proto telefony Galaxy měly například fyzické tlačítko pro “domů” uprostřed a tak stejně i kameru.

Krom propagace samotného telefonu tak firma propagovala i svůj design. Když lidé viděli takový telefon, hned věděli, o který telefon se jedná.

Před třemi lety nastolila firma Samsung celkem chaos v designu

Samsung Galaxy S8 byl první telefon, který byl bez klasického fyzického tlačítko “domů”. Tam začal chaos co se týče designu. Samsung tak měl jiný design na vlajkových telefonech Galaxy a pak telefonech střední třídy. Nebylo to tak efektivní, jak by si firma přála a museli tak do propagace dávat více peněz.

Samsung Galaxy S8
Samsung Galaxy S8

Samsung pak v roce 2018 změnil design jen lehce a zaměřil se na to, aby byl vidět rozdíl v designu mezi Galaxy S a Galaxy Note a to tak, že se jednalo o různé počty senzorů a také jejich umístění.

Samsung Galaxy S7 Edge
Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung pak začal modernizovat střední třídu, kde také odstranil fyzické tlačítko “home”. Následně přešel na drastickou proměnu zadní části telefony z celá novým vzhledem.

Další změna pro tento rok

Tento rok firma přišla s další změnou a lze to vidět na umístění fotoaparátu.

Prémiový segment na druhé straně neustále používá Infinity-O displej s různou velikosti průstřelu. Nicméně tato řada Galaxy A používá úplně stejný styl.

Je tedy možné, že design, který je k vidění u Galaxy A51 a A71, tak bude přenesen i na Galaxy S11 a další Galaxy A modely. Důvodem je konzistentnost v designu a firma tak chce srovnat celé své portfolio.

Samsung Galaxy A51
Samsung Galaxy A51

Je tedy možné, že do budoucna budeme vídat víceméně podobný design telefonu a to jak ve střední, základní i prémium třídě. Lišit se bude jen v počtech senzorů a specifikacích.

Buroň Tomáš
Tágy: