Samsung Galaxy S11 bude mít Snapdragon 855 ve více regionech světa

Čip Snapdragon 865 bude ve více zemích světa s telefonem Galaxy S11. Samsung se rozhodl, že svůj čip poskytne jenom v Evropě. Všude jinde bude pouze Snapdragon.

Snapdragon 865

Určitě víte, že Samsung používá v některých státech světa různé čipy. Například v Americe mají telefony Samsung Qualcomm Snapdragon, ale u nás v Evropě Exynos.

Nyní se Samsung rozhodl, že čip Qualcomm Snapdragon umístí ve více zemích světa. Tradičně se jednalo o US, Čínu a Japonsko a to právě kvůli lepší podpoře 4G ze strany Qualcomm modemu. Nicméně příští rok by měl být čip Snapdragon všude krom Evropy, kde bude mít stále Exynos. Dokonce i domácí Jižní Korea obdrží čip Snapdragon.

Proč taková změna? Podle serveru The Elec se Samsung rozhodl právě z důvodu velkého výkonnostního rozdílu. Samsung to však sám oficiálně neřekne. Avšak již víme, že Samsung přestává vyrábět svá vlastní jádra. Je tedy pravděpodobné, že Samsungu s Exynos ujíždí vlak a nestíhá.

Snapdragon 865
Snapdragon 865

Snapdragon 865 používá jádra Cortex-A77 a nabízí propustnost až 15 TOPS s umělou inteligencí a ISP (obrazový senzor) zvládá až 200MPx kamery. Exynos 990 má starší jádra A76 a NPU jednotka zvládá 10 TOPS s IPS na 108MPx. Prakticky je tak Snapdragon 865 úplně jinde.

Nicméně v České republice zakoupíte právě pouze verzi Exynos….