Vypnout reklamy

Samsung Galaxy S20 jako první s certifikací USB rychlá nabíječka

Samsung má certifikovanou nabíječku pro rychlé nabíjení od USB-IF. Jedná se o první certifikaci. Do budoucna do znamená více univerzálních rychlých nabíječek.
Samsung Exynos 9825

Jedná se pouze o certifikaci rychlého nabíjení, kdy telefon Samsung Galaxy S20 odpovídá standardům USB Power Delivery 3.0.

Nicméně Samsung Galaxy S20 zároveň disponuje funkci pro řízení elektrické energie, což má pozitivní dopad na baterií telefonu. Zvládá tak korigovat teplotu a zároveň dokáže nabíjet rychle v případě potřeby.

To znamená, že telefon může obdržet nestandardní nabíječku s podporovaným adaptérem.

Pokud se standardní USB-PD nabíječka dokáže přepínat mezi 5V, 9V, 15V a 20V, poté je „USB rychlá nabíječka“ certifikovaná jako adapter, která poskytne telefonu Galaxy S20 jakékoliv napětí, které si telefon vyžádá. Jedná se tedy o nestandardní napětí a tedy nabíječku.

V případě, že chcete dosáhnout výkonu 45W při 4.5A@10V jako u Galaxy S20 Ultra, tak si musíte zakoupit adaptér, který podporuje USB-PD 3.0 s PPS a PDO.

Rychlé nabíječky jako standardy u Qualcomm Quick Charge, Oppo VOOC Flash Charge, Warp Charge, Super Charge, tak všechny existují, protože USB-IF byla pomalá na to, aby vytvořila jediný standard pro rychlé nabíjení a to nad klasickou nabíječku USB-PD.

Co tedy certifikace znamená?

S touto novou certifikací se tedy možná dočkáme více univerzálních standardních rychlých nabíječek, takže lidé nebudou muset využívat klasické pomalé nabíječky, když budou používat nabíječky, které nejsou od téže značky, jako telefon.

Zdroj