Vypnout reklamy

Samsung Galaxy S21 Ultra s S Pen

Samsung Galaxy S21 Ultra je k dispozici s tužkou S Pen. Kamerový systém doznal několika změn. Poprvé tak společnost dodá telefonu řady S i S Pen, který byl v minulosti primárně určen pouze pro řadu Note, která již tento rok nevyjde.

Telefon v době uvedení na trh je vydán v barvě černé a stříbrné. Nicméně někdy v květnu se očekává i varianta hnědá a tmavě modrá.

S Pen sice není součásti prodeje telefonu, ale zákazníci si mohou zvolit, jestli ho při koupi telefonu chtějí. Telefon je na S Pen připraven, Telefon však nebude mít přihrádku pro S Pen, jak jsme u Note řady zvyklí, ale pokud budete mít kryt, tak zde by tato možnost přichycení být měla.

V nabídce tak budou dva kryty. Jeden ve formě silikonového krytu a krytu Samsung Clear View.

S Pen dorazil na telefony Samsung v roce 2011 a prvním telefonem byl Galaxy Note (N7000). Vývoj této tužky má již něco za sebou a je to taková chlouba společnosti Samsung. Galaxy Note se stal trhákem a měl velké prodeje. Na tu dobu byl navíc displej úchvatně velký (5.3 palců).

Před dvěma lety navíc je pero s bluetooth funkcí, takže lze chytrý telefon ovládat na dálku.

Výhodou je nízká odezva a to pouhých 9 milisekund. Vstupní zpoždění je tedy nepatrné a psaní se stylusem je mnohem přirozenější. Je zde také funkce “Air”, kdy například můžete převést ručně psaný text do digitální podoby.

Co má telefon za specifikace?

6.8 palcový displej OLED s QHD+ a adaptivní obnovovací frekvencí 120Hz. Selfie kamera je ve formě díry v displeji a má 40MPx.

Zadní kamera je přepracovaná a nabídne 108MPx senzor, 12MPx širokoúhlý, 10MPx teleobjektiv s 10x ZOOM a 10MPx teleobjektiv s 3x ZOOM. Nechybí integrované laserové ostření.

Telefon je poháněn čipem Exynos 2100, který je opravdu rychlý a to díky nově použitému jádru. Již zde není použito vlastní jádro od Samsungu, ale má stejná jádra jako Qualcomm Snapdragon 888.

Telefon má WiFi 6, Bluetooth 5.1, 5G i OS Android 11.

Baterie 5000mAh má pohánět telefon 12 hodin. V boxu však nebude nabíječka a sluchátka. Jde tak po vzoru firmy Apple.

Telefon šel do prodeje 29. ledna 2021.

Buroň Tomáš