Samsung Galaxy S9 a S9+ oficiálně!

Dnes byl představen nový mobilní telefon Samsung Galaxy S9, který se více méně soustředil na zlepšení se v oblasti fotoaparátu. Disponuje novou funkcí augmentové reality, díky které si vytvoříte své vlastní emotiony. Co se týče vodě odolnosti, tak je k dispozici v IP68, tedy možného ponoření do 1,5metrů po dobu 30 minut.

https://www.youtube.com/watch?v=5_-NKRVn7IQ&ab_channel=Samsung

V České republice budou telefony Galaxy S9 a S9+ k dostání ve dvou variantách a to 64GB (v prodeji od 16. března 2018 a 256GB (v prodeji od 23. března 2018). K dispozici budou tři barevné verze a to černá, modrá a fialová (nová barva).

Cena

Mobilní telefon Galaxy S9 bude stát 21 999,- Kč (64GB) a 24 499 Kč (256GB). Model Galaxy S9 Plus pak následně za 24 499 Kč (64GB) a 26 999 Kč (256GB) verze. Rozdíl mezi Galaxy S9 a S9+ je pouze ve fotoaparátu, kde Galaxy S9+ má duální fotoaparát.

V České republice bude možné si telefony Samsung Galaxy S9 a S9+ ve verzi 64 GB předobjednat se speciální nabídkou dodání až o 7 dní dříve před oficiálním spuštěním prodeje, a navíc prostřednictvím webu www.novysamsung.cz odprodat používaný telefon a k výkupní ceně získat bonus ve výši 2500 Kč. Více informací se dozvíte na www.novysamsung.cz.

Fotoaparát

Černá barva Galaxy S9

Černá barva Galaxy S9

Modrá barva Galaxy S9

Modrá barva Galaxy S9

Fialová barva Galaxy S9

Fialová barva Galaxy S9

Aby jsme na nic nezapomněli, tak začneme prvně fotoaparátem, který byl z velké části právě na MWC 2018 vychvalován. Jedná se totiž o fotoaparát s variabilní clonou, která se dokáže přizpůsobit změnám tma / světlo stejně rychle, jako oko. Focení je tak mnohem lepší a k odstranění patřičného šumu se stará procesor fotoaparátu.

Spotřebitelé chtějí mít vysoce kvalitní záběry a nástroje, které jim umožní vyprávět svůj jedinečný příběh. Právě díky tomu je tady snímač Super Speed Dual Pixel se speciálním výpočetním výkonem.

Superzpomalené záběry a AR emotiony

Nicméně to není všechno. Dále je zde k dispozici superzpomalené záběry, které si můžete přehrávat tam i zpět nebo stále dokolečka. Krom toho fotoaparát (přední) dokáže vytvořit podle vaší tváře vaše emotiony. Dokáže tak zanalyzovat tvar vaší tváře a následně můžete rozesílat svým kamarádům na Whatsapp nebo FB Messenger své vlastní emotiony.

  • Superzpomalené záběry – Dynamické nahrávání zpomalených záběru, díky kterému dokážete zachytit až 960 snímků za sekundu. Je zde i chytrý funkce automatické detekce pohybu, to znamená, že ve chvíli kdy se daný objekt pohne, tak fotoaparát začne nahrávat. Po nasnímání si mohou uživatelé zvolit hudbu na pozadí videa. Následně lze vše velmi jednoduše sdílet a to ve formátu GIF.
  • Špatné světelné podmínky? Variabilní clona to vyřeší – jak jsme již psali, tak Galaxy S9 se dokáže přizpůsobit změnám. Je zde variabilní clona, která se dokáže přizpůsobit když jsou malé světelné podmínky nebo zase naopak velké. Stejně, jak se duhovka v lidském oku roztahuje a smršťuje, tak stejně se chová variabilní clona. Nemusíte tak být přikování k jedné cloně. Tato variabilní clona je na zadním fotoaparátu.
  • Animované emoji vytvářejte své vlastní emoji. Díky algoritmus strojového učení a na základě dat, který analyzuje dvojrozměrný obraz uživatele, zmapuje více než 100 obličejových rysů. Vytváří tak trojrozměrný model. Animované emoji můžete sdílet své skutečné pocity přes vide nebo prostřednictvím souborového formátu AGIF.
  • Bixby – díky inteligentní platformě Samsung a společnosti Google, dokážete jednoduše překládat třeba menu v restauraci a to pouhým náhledem na dané menu. Bixby okamžitě podává výsledek na obrazovku. Zamiřte s ním třeba na jídlo a bixby okamžitě pozná co to je. Řekne vám kolik Kcal dané jídlo má, co obsahuje. To není ale vše. Bixby taktéž dokáže přepočitávat cizí měny, zakoupit výrobky, které před sebou vidí a mnohem více.

Stereo reproduktor

K dispozici je zvukový standard Dolby Atmos, který vytváří skvělý zvuk. Nové telefony navíc budou vybaveny aplikaci SmartThings, kde budete moci spravovat veškerá chytrá zařízení společnosti Samsung. Jedná se tak o inteligentní způsob ovládání.

AMOLED

Telefon disponuje AMOLED displejem infinity. Nic se tady nezměnilo. Telefon je téměř bezrámečkový a díky adaptivního zvýšení kontrastu mohou uživatelé telefon využívat bez problému na přímém slunci.

DeX

K dispozici je také dokovací systém Dex Pad, který si mohou uživatelé Galaxy S9 a S9+ připojit. Následně k němu připojíte klávesnici, monitor, myš a můžete začít upravovat dokumenty nebo hrát hry na obrazovce PC. Lze taktéž telefon využívat jako touchpad. Dokovací stanice v České republice bude v průběhu dubna za cenu 2499,- Kč.

Bezpečnost

Pro větší bezpečnost je tady možnost využít jiný otisk pro přístup do jiné složky v telefonu. Nemusíte tak používat stejný otisk, jako je pro odemknuti telefonu. Dále je tady nový bezpečnostní systém Knox 3.1.

Galaxy S9 a S9+ podporují tři různé možnosti biometrického ověření totožnosti – rozpoznávání oční duhovky, otisků prstů a obličeje. Uživatelé si tak lehce zvolí, co je pro ně nejlepší.

Zařízení je vybaveno funkci Intelligent Scan což je asi nejlepší způsob ověření totožnosti. Využívá kombinovaných přednostní snímání oční duhovky a technologie rozpoznávání obličeje.

Výkon

Co se týče výkonu, tak tento telefon poběží na výkonném Snapdragon 845 čipu a Adreno 630 GPU. Podle všeho má být tento čip rychlejší o 30%. Co se týče trhu v EU, tak zde budeme mít čip Exynos 9810, který je vyroben přímo v Samsungu a je rychlejší o 20% než jeho předchůdce.

Galaxy S9+ bude mít 6GB RAM a Galaxy S9 pouze 4GB RAM. Tedy stejně jako předchůdce.

Oba telefony zvládnou externí paměť až do výše 400GB.

Samsung Galaxy S9 a S9+ – technické specifikace:

  Galaxy S9 Galaxy S9+
OS Android 8 (Oreo)
Displej 5,8palcový zakřivený Super AMOLED s rozlišením Quad HD+, 18,5:9[1],[2] (570ppi) 6,2palcový zakřivený Super AMOLED s rozlišením Quad HD+, 18,5:97, 8 (529ppi)

 

Tělo 147,7 × 68,7 × 8,5 mm, 163 g, IP68[3] 158,1 × 73,8 × 8,5 mm, 189 g, IP689
Fotoaparát Zadní: Snímač Super Speed Dual Pixel 12MP AF s OIS (F1.5/F2.4)

Přední: 8MP AF (F1.7)

Zadní: Duální fotoaparát s duálním OIS

–      Širokoúhlý: Snímač Super Speed Dual Pixel 12MP AF (F1.5/F2.4)

–      Teleobjektiv: Snímač 12MP AF (F2.4)

–      Přední: 8 MP AF (F1.7)

 

Aplikační procesor Exynos 9810, 10nm, 64bitový, osmijádrový procesor (2,7 GHz Quad + 1,7 GHz Quad)[1]
Paměť 4 GB RAM

64/256 GB + slot pro Micro SD (až 400 GB)[2]

 

6 GB RAM

64/256 GB + slot pro microSD (až 400 GB)11

 

SIM karta Jedna SIM: Nano SIM

Dvě SIM (hybridní SIM): Nano SIM + Nano SIM nebo slot pro microSD[3]

Baterie 3 000 mAh 3 500 mAh
Rychlé kabelové nabíjení kompatibilní se standardem QC 2.0

Bezdrátové nabíjení kompatibilní se standardy WPC a PMA

Sítě Vylepšená 4×4 MIMO / CA, LAA, LTE kat. 18
Konektivita Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac (2.4/5 GHz), VHT80 MU-MIMO, 1024QAM, Bluetooth® v 5.0 (LE až 2 Mb/s), ANT+, USB typ C, NFC, poloha (GPS, Galileo, Glonass, BeiDou)[4]
Platby NFC, MST
Snímače Snímač oční duhovky, snímač tlaku, akcelerometr, barometr, snímač otisků prstů, gyroskop, geomagnetický snímač, Hallův snímač, snímač tepové frekvence, snímač blízkosti, světelný snímač RGB
Ověřování Zámek: vzor, PIN, heslo

Biometrický zámek: snímač oční duhovky, snímač otisků prstů, rozpoznávání obličeje, Intelligent Scan: multimodální biometrické ověření se snímáním oční duhovky a rozpoznáním obličeje

Audio Stereofonní reproduktory vyladěné od AKG, prostorový zvuk s technologií Dolby Atmos

Formáty přehrávaného zvuku: MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, WMA, AMR, AWB, FLAC, MID, MIDI, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA, APE, DSF, DFF

Video MP4, M4V, 3GP, 3G2, WMV, ASF, AVI, FLV, MKV, WEBM