Vypnout reklamy

Samsung Galaxy S9 a Super Slow Motion

Jedná se o testování super zpomaleného záběru.  Phonearena.com se na MWC 2018 pustila do testování nového telefonu Samsung Galaxy S9. Bohužel stále telefon nelze otestovat v reálném prostředí, ale prozatím je k dispozici na MWC.

Vlastně první telefon, který měl super zpomalený záběr, tak to byl telefon Sony Xperia XZ Premium, který představil senzor, který zvládá 1000fps a má svou vlastní paměť právě na ukládání těchto záběrů.

Xperia XZ2 a Compact zvládá 960fps@1080p a Galaxy 720p. Nicméně slow-motion videa budou spíše občasnou záležitosti. Je asi jasné, že natáčet dlouhá videa na tento styl zaručeně nepůjde.

Na YouTube se také objevilo video od Rich DeMuro, kde vyzkoušel 960fps Slow-motion video v praxi.

Právě Phonearena.com chtěla vyzkoušet, jak to celé funguje. Samsung sice na MWC 2018 ukázal slow-motion s vodou, kde následně vložil i hudbu případně zkusil i zpětné přehrávání.

Slow-motion video

Jak je na tom fotoaparát?

Abychom nebyli jenom u testování slow-motion videa, tak na YouTube se dostalo video, kde se porovnává kamera Galaxy S9+ a iPhone X. Dá se povšimnout stabilizace videa, kde je Galaxy S9 lepší a ostření je rychlejší.

Scény, kde je v pozadí světlo, tak si iPhone X neumí poradit a nechává scénu přesvětlenou. Barvy jsou u Galaxy S9 věrohodnější.

https://www.youtube.com/watch?v=yRbV9RAUit0