Vypnout reklamy

Samsung Galaxy Z Fold 3 s posuvnou klávesnici

Společnost Samsung vyvíjí telefon Galaxy Z Fold s dvojitým skládacím flexibilním displejem. V této chvíli lze telefon Galaxy Fold sklopit pouze jednou, ale chystá se model, který půjde sklopit dvakrát, což už je velmi zajímavé.

Nová dokumentace od Samsungu hovoří o tom, že se chystá skládaný telefon s vysouvací klávesnici. Vypadá to, že se bude jednat o Galaxy Z Fold 3 příští rok.

V polovině roku 2018 podala společnost Samsung žádost o patent na design a dokumentace byla zveřejněna 17. července 2020. V dokumentaci je spousta informací, jak by mohl takový skládaný telefon fungovat.

Jedná se tedy o dvojitý skládací telefon, který je zároveň tenký. Stránka LetsGoDigital ve spolupráci s designérem Sarang Sheth vytvořili rendery, které tyto patenty představují.

Jak můžete vidět, tak telefon můžete dvakrát sklopit. Telefon se tak skládá ze třech stejných částí displeje. Máte tak k dispozici klasický rozložený telefon ve velikosti tabletu nebo kompaktní telefon.

Část obrazovky můžete použít, když je složená. Na obrazovce pak při složeném telefonu vidíte zprávy a hovory. Obrazovka je dostatečně velká. Nicméně ochrana takového displeje je méně odolná. Telefon využívá Ultra tenké sklíčko, které sice je i u verze Fold 2, ale lze ho poškrábat i klasickými klíči, což na tak drahý telefon není dobrá vizitka.

V telefonu bude technologie, která se bude starat o odklízení prachu ve spojích displeje tak, aby se nestalo, že se tento mechanismus „zadrhne“. Tato technologie byla použita již v Galaxy Z Fold 2.

S dvojitým skládáním vám telefon umožňuje nastavit používání mobilu různými způsoby.

Skládací telefon s vysouvací klávesnici

Vysouvací klávesnice v tomto telefonu by zvýšila komfort používání mobilního telefonu. Můžete tak telefon jednoduše položit na stůl a fungovat s ním jako s tabletem.

S integrovanou klávesnici můžete psát lépe a rychleji a být tak více produktivní. Klávesnici můžete vysunout v jakékoliv poloze telefonu. Lze ji i uzamknout, aby se neotevřela, když nechcete.

Ohledně fotoaparátu toho není moc známo a musíme si na více informací počkat. Nicméně Samsung vždy prozatím umístil špičkové fotoaparáty do těchto telefonu.

Tímto telefon by se zároveň zmenšil rozdíl mezi telefony, tablety a notebooky. Prakticky by tak zmizely tablety, protože tento telefon by nahradil tablety. Možná se v budoucnu dočkáme, že opravdu PC budeme nosit po kapsách.

Zdroj