Vypnout reklamy

Samsung měl v posledním čtvrtletí 34% propad svých zisků

Vydáno dne: 20.1.2020

Samsungu se propadl zisk v posledním čtvrtletí roku 2019 a to o celých 34%. Nicméně spíše se jedná o stabilizaci.

Jedná se tedy o čtvrté čtvrtletí roku 2019. Firma Samsung by tak měla zažívat celkem silný kvartál, ale nestalo se tak. Namísto toho obdrželi 34% propad v meziročním srovnání.

Nicméně spíše by se dalo říct, že se zisky stabilizovaly, protože například v roce 2018 se firma Huawei snažila předzásobit čipy do svých pamětí a tím se firmě Samsung uměle navýšil zisk.

Telefon Samsung Galaxy Note 10
Telefon Samsung Galaxy Note 10

Spíše to vypadá, že se tento rok firma dostala na standardní úroveň. Nicméně meziročně to dělá 34% a to je 6.1 miliard dolarů. V roce 2018 firma měla zisk 9.2 miliard dolarů.

Tento pokles je také zapříčiněn obchodní válkou mezi Čínou a USA. Čína je totiž pro Samsung docela důležitá a je zde znát pokles poptávek pro čipy. Samsung je největším výrobcem čipů do pamětí mobilních telefonu nebo i PC.

Mobilní telefony

Samsung Galaxy S20
Samsung Galaxy S20

Co se týče prodejů v oblasti mobilních telefonu, tak zde stále Samsung drží své prvenství před Huawei a Apple. High – End telefony od Samsungu zažívaly v posledním čtvrtletí vyšší poptávku zatímco low-end modely nikoliv. Samsung má s telefony Galaxy více než 50% podíl na trhu s podporou 5G sítě.

Připomínáme také, že 11. února má Samsung odhalit další vlajkové telefony řady Galaxy S11 s čipem Snapdragon 865. Podle všeho však nový telefon přešel přejmenováním a namísto Galaxy S11 se bude jmenovat Galaxy S20.

Buroň Tomáš
Latest posts by Buroň Tomáš (see all)
Tágy: