Vypnout reklamy

Samsung může prodat tento rok 60 milionu Galaxy S10

Vydáno dne: 29.3.2019

Nový telefon Samsung Galaxy S10 se velmi dobře prodává. Podle analýzy vyplýva, že tento rok prodá Samsung na 60 miliónu Galaxy S10.

Podle posledních informací a zprávy z Digitimes bude mít Samsung asi o 10% až 15% lepší prodeje nového telefonu Galaxy S10. Bere se to podle prvotního prodeje, kde je o telefony velký zájem.

Samsung stále zůstává největším prodejcem mobilních telefonu Samsung a má 20% podíl na trhu. Za ním je právě Huawei a Apple a to se 14% podílem na trhu. Huawei však chtělo Samsung sesadit z trůnu, ale Samsung vrací úder v podobě nového Galaxy S10. Zároveň ve velkém aktualizuje svou střední třídu a to právě telefony série “A”.

Samsung tlačí na pilu ve střední třídě

Samsung Galaxy A30 a A50 oficiálně
Samsung Galaxy A30 a A50 oficiálně

Právě telefony Samsung Galaxy A50 a A30 mají skvělé nakročeno k velkým prodejům. Tyto telefony disponují 6.4 palcovým AMOLED displejem, velkou baterií a trojitým fotoaparátem 25MPx + 8MPx + 5MPx. Samsung Galaxy A50 má na přední straně selfie fotoaparát s 25MPx rozlišením.

Samsung navíc vydal telefon Samsung Galaxy Fold, ve kterém opět v prodejích vede. Prodá se maximálně 1.5 milionu až 2.5 milionu telefonu (předpokládá analýza). Nicméně Huawei dorazilo s Huawei Mate X, ale cena bohužel nakupující odrazuje. Apple se do tohoto segmentu ani nechystá.

Pro Samsung je výborný čas nastoupit k výrobě 5G sítě.

Helio 5G
Helio 5G

V době, kdy je Huawei pod palbou úřadů z US i EU ohledně předávání citlivých dat, tak firma Samsung má šanci na tomto trhu výrazně uspět. Samsung je také značka, které se dá důvěřovat, takže úspěch ve výběrovým řízení je obrovský. Podle všeho firma Samsung již vyvinula svůj čip 5G RF pro stanice, který je o 25% menší, 25% lehčí a spotřebuje o 25% méně energie, než ostatní.

Minulý rok byl pro Samsung špatný, protože v zisku si meziročně k prvnímu čtvrtletí pohoršil o 54%.

Zdroj

Buroň Tomáš
Tágy: