Vypnout reklamy

Samsung Note 20 Ultra Exynos vs Qualcomm

Vydáno dne: 15.10.2020

Telefony Note 20 ve variantě Qualcomm a Exynos. Stále je tady velký rozdíl ve výkonu a děje se to z důvodu konstrukce čipu Exynos. Bohužel v Evropě jiný čip nedostanete.

Neustále se diskutuje o tom, jak moc velký rozdíl výkonu je mezi verzí Exynos a Qualcomm. No podle nového testu je značný.

Čipy Exynos jsou pomalé a více se zahřívají. Na YouTube kanále JerryRigEverything se objevilo video, které popisuje, jak velký rozdíl je.

I přesto, že se vyměnilo chlazení, tak stejně čipy Exynos byl v testech pomalejší. Rozdíl v přehřívání a následného zpomalení procesoru byl minimální a to znamená, že čip Exynos je prostě pomalejší, než Qualcomm a nemůže za to ani vyšší teplota, ale prostě celkově konstrukce tohoto čipu.

V Evropě však variantu s Qualcomm nedostanete a budete mít pouze Exynos, což je obrovská škoda. Museli byste si takový telefon objednat přes ebay například z Ameriky. Nicméně Qualcomm telefony jsou většinou ještě levnější, než Exynos, takže se to může vyplatit.

Další zajímavé příspěvky
Test sklíčka Victus u Galaxy Note 20 Ultra
Samsung Galaxy Note20 Ultra

Samsung Galaxy Note 20 Ultra nabídne silné sklíčko. V porovnání s Gorilla Glass 6 je to opravdový posun. Vydrží nespočet Přečíst si více

Samsung Galaxy Note 20 rozebrán
Samsung Galaxy Note 20

Samsung Galaxy Note 20 byl naprosto rozebrán. Pojďme se podívat, co se nachází uvnitř tohoto telefonu.

Note 20 se Snapdragon 865 Plus 5G vs Exynos 990 a A13
Snapdragon 865 vs Exynos 990

Telefon Samsung Galaxy Note 20 se Snapdragon 865 plus vs Exynos 990 nebo 992. Co je lepší? Neustály boj mezi Přečíst si více

Samsung Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra oficiálně
Samsung Galaxy Note 20

Samsung Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra oficiálně představen. Pojďme se podívat, jaké vylepšení si telefony přichystaly.