Vypnout reklamy

Samsung oznámil projekt NEON

Vydáno dne: 19.1.2020

Chytrá inteligence s emocemi, která se dokáže chovat jako člověk. Ano jedná se o NEON od Samsungu, který pracuje na robotech s inteligencí člověka.

Již jsme věděli, že Samsung na projektu NEON pracuje a má se jednat o umělou inteligenci, která se chová jako ta lidská.

NEON je digitálně vygenerovaný člověk, který dokáže projevovat své emoce, jako člověk a zároveň i tak vypadá.

Projekt NEON
Projekt NEON

Tyto lidské simulace jsou poháněny na platformě STAR Labs Core R3 mezitím co SPECTRA pohání inteligenci NEON, učí se emoce a paměť. Právě taková inteligence může být použita tam, kde je potřeba reprezentovat, finanční poradenství, poskytovatel zdravotní péče. Mezitím však bude NEON fungovat jako kamarád.

Dokážete si například představit, že hercem bude robot? Podle STAR Labs se může brzy stát skutečností.

Na CES sice NEON představili, ale bylo zde pouze uvedeno, že vše je jenom ilustrační. Jak bude doopravdy NEON vypadat tak stále není známo.

Nejedná se o AI asistenta

STAR Labs taktéž informuje, že se nejedná o asistenta za pomocí umělé inteligence. Nelze se tak ptát na zprávy, počasí nebo cokoliv, co je spojeno s internetem. Dokáže však mluvit několika jazyky. Podle všeho komunikace s takovým robotem nebo k rozeznání od komunikace s normálním člověkem.

Projekt NEON
Projekt NEON

Nicméně do bety se dostane pouze v malém množství a to na konci roku 2020 a to u hlavních partnerů Samsungu. Nicméně na CES 2021 ohledně této inteligence ještě hodně uslyšíme.

Zdroj

Buroň Tomáš
Latest posts by Buroň Tomáš (see all)
Tágy: