Vypnout reklamy
12.8.2019

Samsung právě oznámil obrovský 108Mpx kamerový senzor

Minulý týden firma Xiaomi informovala, že bude mít jako první chytrý telefon se 108MPx kamerou a Samsung právě dnes zveřejnil veškeré informace o tomto senzoru.

Nový senzor je o 125% větší, než 48MPx ISOCELL Bright GM1. Ve svém tiskovém prohlášení Samsung říká, že senzor zvládá přes 100 miliónu efektivních pixelů a senzor zvládne skvělé fotografie v extrémních podmínkách světla. Samozřejmě má senzor Tetracell technologií, takže efektivně pracuje na 27MPx.

Zároveň nový senzor disponuje chytrým ISO mechanizmem, který reaguje na prostředí a v případě nízkého nastavení ISO dochází ke zlepšení pixelové saturaci a výsledkem jsou lepší barvy. Jak moc se senzor liší od předchozího, tak to se dozvíme až v telefonech.

Samsung senzor se 108MPx ISOCELL
Samsung senzor se 108MPx ISOCELL

Novinka HMX taktéž podporuje bezztrátové video nahrávání v 6K rozlišení (6016 x 3384px) při 30FPS.

Výroba tohoto senzorů do mobilních telefonu započne na konci srpna a očekává se právě v telefonech Xiaomi Mi Mix 4.

Zdroj

Mohlo by se Vám líbit...

Můžete navštívit další stránky tohoto webu, kde jsme pro vás vybrali, co by vás mohlo zajímat nejvíce. Víte o tom, že na stránce ukrýváme slevový 10% kupón, který můžete použít v našem obchodě s PC hrami? Kupón naleznete ve hře, kde je otevřený svět a spousta zabijáků. Je dostupná na PC i na mobil.