Vypnout reklamy

Nový kamerový senzor se 108MPx rozlišením ISOCELL Bright HMX již v telefonu Xiaomi Mi Mix 4 v říjnu. Nový senzor s lepšími fotky za nízkého světla, podpory 6K nahrávání.

12.8.2019

Samsung právě oznámil obrovský 108Mpx kamerový senzor

Minulý týden firma Xiaomi informovala, že bude mít jako první chytrý telefon se 108MPx kamerou a Samsung právě dnes zveřejnil veškeré informace o tomto senzoru.

Nový senzor je o 125% větší, než 48MPx ISOCELL Bright GM1. Ve svém tiskovém prohlášení Samsung říká, že senzor zvládá přes 100 miliónu efektivních pixelů a senzor zvládne skvělé fotografie v extrémních podmínkách světla. Samozřejmě má senzor Tetracell technologií, takže efektivně pracuje na 27MPx.

Zároveň nový senzor disponuje chytrým ISO mechanizmem, který reaguje na prostředí a v případě nízkého nastavení ISO dochází ke zlepšení pixelové saturaci a výsledkem jsou lepší barvy. Jak moc se senzor liší od předchozího, tak to se dozvíme až v telefonech.

Samsung senzor se 108MPx ISOCELL
Samsung senzor se 108MPx ISOCELL

Novinka HMX taktéž podporuje bezztrátové video nahrávání v 6K rozlišení (6016 x 3384px) při 30FPS.

Výroba tohoto senzorů do mobilních telefonu započne na konci srpna a očekává se právě v telefonech Xiaomi Mi Mix 4.

Zdroj

Buroň Tomáš

CEO Androiduj.cz at Androiduj.cz
O telefony Android se zajímám od prvopočátku. Nicméně jako první Android telefon jsem měl Samsung Galaxy S3. Od té doby jsem této značce zůstal věrný. Hodně mě zajímají různé veletrhy a konference jako jsou CES, MWC, Google I / O, IFA a spoustu dalších. Zaobírám se i tvorbou Android aplikací v Android Studio.
Umělá inteligence, VR, AR a další technologické vychytávky jsou v mém zájmu a rád o nich píší.