Vypnout reklamy
15.6.2019

Samsung přichází s vysouvací displejem

Skládané telefony, otočné selfie kamery a dnes dokonce i vysouvací displej. Samsung přichází s novým patentem, kde může být displej vysunut a plocha displeje tak vzroste o 60%.

Poslední dobou se rozjely inovace všech mobilních společností. Důvodem může být stagnující trh a také větší konkurenční prostředí, což ohrožuje prodejnost jednotlivých značek.

Firma Samsung podala žádost ke světovém úřadu pro duševní vlastnictví ohledně nového patentu. Stalo se tak 28. listopadu 2018 a schválení proběhlo 6. června 2019, kde je v patentu popsán flexibilní displej s možnosti vytažení.

Samsung s vysouvacím displejem
Samsung s vysouvacím displejem

Poslední rok se velikost displeje neustále rozšiřuje. V minulosti jsme měli displej o velikosti 3.5 palců, ale teď už máme standardně okolo 6.5 palců. Samsung má několik modelů s displejem 6.7 palců a je to Galaxy S10 5G, ale i levnější telefony Galaxy A70, A80 a Galaxy Note 10.

Pro pohodlí ovládání bylo potřeba odstranit rámečky

Nicméně aby mohli mít větší displej a zároveň zachovat pohodlí ovládání jednou rukou, tak bylo potřeba odstranit rámečky, či udělat senzory pod displej telefonu, což se podařilo.

Firmy ale přicházejí s dalším vylepšením a tentokrát se jedná o vysouvací mechanizmus displeje. Takový displej se pak zájmena hodí v případě prohlížení stránek, které mají třeba nekonečný scroller.

Displej je uložen v pouzdře, aby byl chráněn před poškozením vnějšími vlivy. Mechanismus posuvného systému lze využívat ručně, poloautomaticky nebo úplně automaticky. Je zde totiž samotné tlačítko pro vysouvání. V horní části je LED indikátor, kamerový systém.

Samsung s vysouvacím displejem
Samsung s vysouvacím displejem

Tato myšlenka s tímto displejem není vůbec nová. Už v minulosti Samsung dělal experimenty s ohebným displejem, který byste mohli nosit kolem ruky.

Zdroj

Mohlo by se Vám líbit...

Můžete navštívit další stránky tohoto webu, kde jsme pro vás vybrali, co by vás mohlo zajímat nejvíce. Víte o tom, že na stránce ukrýváme slevový 10% kupón, který můžete použít v našem obchodě s PC hrami? Kupón naleznete ve hře, kde je otevřený svět a spousta zabijáků. Je dostupná na PC i na mobil.