Vypnout reklamy

Samsung Galaxy Note 10 projde redesignem

Vydáno dne: 10.6.2019

Nový Samsung Galaxy Note 10 projde velkým redesignem. Nabídne senzor kamery v displeji, více zaoblené hrany telefonu, tři senzory fotoaparátu.

Samsung Galaxy Note 10 je velmi očekávaný telefon, tak jako každý rok dorazí na trh někdy v srpnu. Dnes máme díky Steve Hemmerstoffer a stránce 91Mobiles první rendery, jak by mohl standardní Note 10 vypadat.

K dispozici budou tři kamery na zadní straně. Kamery budou tentokrát ve vertikální poloze a nikoliv v horizontální. Umístění kamery je v horním levém rohu. Na rozdíl od série Galaxy A, tak Note 10 bude mít mnohem více zaoblené senzory kamer.

Pojďme se tedy konečně podívat na rendery telefonu. Podle informací je technologie kamery použita z Galaxy S10. To znamená, že bude mít primárně 12MPx senzor s variabilní clonou, aby jste mohli fotit i za nízkých světelných podmínek.

Druhý fotoaparát na zadní straně má také 12MPx a nabídne 2x teleskopický ZOOM. Poprvé v historií série Galaxy Note bude zde senzor pro širokoúhlé zobrazení a to se 16MPx senzorem.

3.5mm audio jack a Bixby tlačítko nebude

Přední strana telefonu je pokryta displejem. Galaxy Note se každý rok více a více zaobluje. Tento rok to vzal Samsung poněkud agresivně a okraje displeje jsou mnohem více zahnuté, než tomu bylo doposud.

Displej telefonu má být 6.3 palců AMOLED se snímačem otisků v displeji, tenký rámeček a bez výřezu. Což nám dává důvod se domnívat, že je tady senzor kamery v displeji v typické “díře”. Nicméně na rozdíl od Galaxy S10, tak je 10MPx selfie kamera umístěna uprostřed telefonu.

Nechybí stereo reproduktor, USB-C port, S PEN. Není zde však k vidění 3.5mm audio jack. Nedávno jsme slyšeli, že Samsung chce odstranit veškerá fyzická tlačítka a ponechat pouze kapacitní. Na renderu vidíme tlačítka ovládání hlasitosti, ale již tady není tlačítko bixby.

Kdy telefon dorazí?

Samsung Galaxy Note 10 má dorazit někdy v srpnu a to zároveň s větším a dražším modelem Galaxy Note 10 Pro. Ten bude mít až 6.75 palcový displej a čtyři kamery na zadní straně.

Před-prodej začne okamžitě, co se telefony představí. V Evropě je varianta s čipem Exynos 9820. Samsung podle zpráv taktéž vyrábí Note 10 s podporou 5G, avšak je pravděpodobné, že v prodeji bude později.

Buroň Tomáš