Vypnout reklamy

Samsung možná přestane vyrábět své telefony v Indií. Důvodem je nová daň.

Samsung Galaxy Note 8

Čína, Indie to jsou dvě místa na Zemi, kde spousta výrobců jak mobilních telefonu, tak jiných výrobků, využívají levnou pracovní sílu k tomu, aby postavili produkt. Nicméně v Indií se rozhodli tomu udělat šmitec. Chtějí totiž uvalit daň na import.

Indie chce přinutit výrobce, aby vyráběli všechno v Indií a nic nedováželi. Původně měla tato daň vstoupit v platnost v březnu 2020, ale její nástup se značně urychlil a měla by dorazit již příští měsíc. Jedná se o 10% daň.

I když se to může zdát málo a podle některých se cena telefonu zvýší málo, tak věřte, že tomu tak není. Import daň by tak byla uvedená na dovážené displeje. Displej tvoří 25 – 30% cenu telefonu.

Samsung Galaxy Note 9

Samsung Galaxy Note 9

Vláda chce zastavit výrobu vlajkových telefonu ve své zemi a nechat zde vyrábět pouze střední a základní třídu. Protože vědí, že v Indií není vysoký odbyt vlajkových telefonu a slouží tak země pouze jen jako levná pracovní síla pro ostatní státy.

Samsung však staví svou továrnu pro AMOLED displeje, ale ta nebude fungovat ještě do roku 2020. Samsung již měl problémy s novo 5% daní na TV, které zde taktéž vyrábí.

Zdroj