Vypnout reklamy

Samsung si nechal patentovat brýle s rozšířenou realitou. Ty brýle, jehož vývoj firma Apple vzdala. Máme k dispozici i ilustrační video.

26.7.2019

Samsung si patentoval zařízení, které Apple vzdal

Apple se podle všeho vzdal chytrých brýlí s podporou AR, což měla být jedna z větších věcí, která po iPhone telefonech měla být představena. Samsung si však nechal patentovat v U.S podobnou věc.

Projektor pod sklíčkem vysílá světlo na malou obrazovku, které je pod čočkami. V malém rámečku je veškerá elektronika a pravděpodobně i ARM procesor.

Samsung AR brýle
Samsung AR brýle

Před několika lety firma Samsung zveřejnila video projektu Monitorless, kde jsou vyobrazeny tyto brýle s funkcí rozšířené reality. Tyto brýle byly propojené skrz W-Fi do PC. Uživateli tak umožňovaly vidět plochu svého PC. Tato funkce byla představena na MWC v roce 2017.

https://www.youtube.com/watch?v=iOgs2Dspbm4&ab_channel=%EC%82%BC%EC%84%B1%EC%A0%84%EC%9E%90%EB%89%B4%EC%8A%A4%EB%A3%B8%5BSamsungNewsroom%5D

V této chvíli na trhu nenajdeme podobné brýle. Nejznámější jsou brýle Google Glass, které se však používají ve vědě nebo firmách, protože klasickým uživatelům se nic takového nelíbilo a prodeje byly zastaveny. Cena 1500$ bylo za tyto brýle opravdu hodně.

Samsung si nechal patentovat tyto brýle 2. ledna 2019.

Buroň Tomáš

CEO Androiduj.cz at Androiduj.cz
O telefony Android se zajímám od prvopočátku. Nicméně jako první Android telefon jsem měl Samsung Galaxy S3. Od té doby jsem této značce zůstal věrný. Hodně mě zajímají různé veletrhy a konference jako jsou CES, MWC, Google I / O, IFA a spoustu dalších. Zaobírám se i tvorbou Android aplikací v Android Studio.
Umělá inteligence, VR, AR a další technologické vychytávky jsou v mém zájmu a rád o nich píší.