Vypnout reklamy

Samsung představil Infinity Flexi Displej, One UI a Bixby

Každý s očekáváním na skládací telefon. Stalo se tak a Samsung na své konferenci představil Infinity Flex Displej a One UI, který se zájmena hodí na tyto skládané telefony. Nicméně podle všeho dorazí i na klasické (to znamená, že po TouchWiz a Samsung Experience nastupuje nové UI). Taktéž nechyběly informace o asistentovi Bixby, který se […]

Samsung skládaný telefon

Každý s očekáváním na skládací telefon. Stalo se tak a Samsung na své konferenci představil Infinity Flex Displej a One UI, který se zájmena hodí na tyto skládané telefony. Nicméně podle všeho dorazí i na klasické (to znamená, že po TouchWiz a Samsung Experience nastupuje nové UI). Taktéž nechyběly informace o asistentovi Bixby, který se má do budoucna rozvíjet.

Asi nejzajímavější z konference bylo Infinity Flex Displej. Jak se očekávalo, tak Samsung neoznámil plnohodnotný flexibilních chytrý telefon, ale ukázal spíše, jak takový elastický OLED displej funguje a který bude umístěn na těchto telefonech. Můžete si tak užít větší displej pouhým rozevřením a to až na 7.3 palců.

Infinity Flex Displej

Infinity Flex Displej

Nové rozhraní One UI. Nahradí Samsung Experience?

S tím také přichází nové uživatelské rozhraní One UI. Samsung blízko spolupracoval s Google a Android vývojáři, aby navrhli ten nejlepší a minimalistický design. Chtěli tak udržet relevantní obsah ve spodní části displeje, aby bylo ovládání s telefonem jednodušší.

Nicméně taktéž nové UI má přinést lepší produktivitu. Díky skládanému telefonu se může z telefonu stát klasický tablet a dát vám tak více svobody. Samsung říká, že nové One UI dokáže mít otevřeno tři různé aplikace vedle sebe na tomto velkém displeji.

One UI

One UI

Není zde řeč o tom, kdy by měl tento skládaný telefon dorazit na trh, ale bylo tak lehce řečeno, že do masové produkce se telefon dostane během dalších měsíců. Jistota u této nové technologie není, protože je poměrně nová a při výrobě může nastat hned několik překážek.

Dj Koh Samsung

Dj Koh Samsung

Životnost Infinity Flex Displeje se pohybuje od stovky až tisící rozložení a složení. Další výzvou pro Samsung je to, že Infinity Flex bude tenčí, než ostatní klasické displeje, které kdy byly vyrobeny. Tenčí až o 45%.

Krom skládaného telefonu Samsung v budoucnu dorazí i s jinými telefony na podobné bázi.

Samsung Infografika

Samsung Infografika

Platforma Bixby otevřena vývojářům

Samsung poskytne vývojářům veškeré informace pro to, aby se mohla platforma Bixby rozvíjet. K dispozici bude třeba Bixby Developer Studio. Asistenta tak mohou vývojáři implementovat do dalších produktů a služeb.

Bixby obchod

Bixby obchod

K dispozici bude i Bixby obchod, kde tyto aplikace třetích stran budou k dispozici. Krom telefonu se Bixby bude moci adaptovat do Televizí, reproduktorů a dalších věcí. V této chvíli bude Bixby fungovat s Anglickým jazykem, Francouzky, Německy, Italsky, Španělsky.