Vypnout reklamy

Samsung spolupracuje s Google, aby byly aplikace optimalizovány pro Fold

Vydáno dne: 18.9.2019

Samsung pracuje s Google a vývojářemi na tom, aby byl systém i aplikace připraveny na éru skládaných telefonu, které právě teď přichází.

Nový Galaxy Fold je již dostupný v Jižní Korei a Samsung si chce být jistý, že vše bude v pořádku. Samsung se tedy spojil s Googlem, aby mohli s Android vývojáři přivést ten nejlepší zážitek s Galaxy Fold telefonem.

Samsung Galaxy Fold
Samsung Galaxy Fold

Samsung a Google si vytvořili takovou testovací laboratoř, kde spolupracují se svými partnery na tom, aby otestovali a ověřili aplikace vývojářů, jestli jsou optimalizovány na platformu Android s Galaxy Fold.

Google ještě přidal pár změn do Android 10, který nově poskytuje vylepšenou schopnost se přizpůsobit a nechybí ani optimalizován Android Emulátor. Všechno má pomoci v přepínání velikosti displeje během dne.

Optimalizované aplikace

Podle Samsungu byly stovky aplikaci optimalizovány právě pro tento skládaný telefon a připraveny jsou například Facebook, Microsoft, Spotify, Twitter.

Díky nové aplikační vrstvě a více aktivních oken na obrazovce se zákazníci mohou dočkat parádního multitaskingu. Lze tak po rozložení využívat spousta aplikací najednou simulantně a to jak při zavřeném, tak i otevřeném displeji.

Všechny optimalizované aplikace a služby byly vydány a jsou k dispozici na Google obchodě.

Buroň Tomáš