Vypnout reklamy

Samsung měl ve třetím čtvrtletí obrovský zisk

Samsung firma

Samsung zveřejnil své auditované výsledky za třetí kvartál. Znamená to, že údaje jsou správné a zkontrolované auditorem. Veškeré finanční výkazy akciových firem se musí nechat prověřit auditorem, aby nenastala situace, že někdo investory podvádí.

Firma měla na prodejích 57.3$ miliard a v zisku má 15.4$ miliard. To vše je po přepočtu z měny KRW. V tabulce tedy vidíte měnu KRW nikoliv v dolarech. Nicméně Samsung si uvědomuje, že poptávka po čipech pamětí po dvou ročním boomu je u konce a nejspíše zisk z čipů bude klesat.

Co se týče IT & Mobile Divize, tak zde to táhnou telefony Galaxy. Podle všeho má tato divize o 10% propad ve svých prodejích oproti minulému roku za stejné období.

Samsung prodeje rostou

Samsung prodeje rostou

Divize paměťových čipů žene Samsung k rekordům

Právě divize čipů dovedla Samsung zase mezi rekordmany. Prodeje jsou podpořeny vysokou poptávkou serverů a mobilních pamětí. Nicméně prodej pravděpodobně poklesne v posledním kvartálu roku 2018. Cena paměťových čipů spadla na dvou roční minima a konkurence přináší další produkty, které jsou konkurenčně schopné.

Samsung představil taktéž plány pro rok 2019. Samsung se bude více soustředit na 5G síť, AI nebo autonomní elektroniku. Právě zde vidí Samsung nově své příležitosti, pro růst na trhu.

Zdroj