Vypnout reklamy

Samsung vydá nový čip, který bude rychlejší, než čip od Qualcomm

Vydáno dne: 28.11.2020

Exynos dorazí s čipem s jádry od ARM a nikoliv s vlastními. Zároveň by mohl příští rok nahradí Mali GPU a získat tak AMD GPU. Prakticky tak překoná výkon čipů Qualcomm.

Více informací o telefonu, her nebo aplikacích:

Samsung tento rok měl spoustu kritiky na jeho stranu za čipy Exynos, které nedosahují dostatečného výkonu a jiné státy mimo EU mají čipy Qualcomm, které jsou rychlejší. Samsung si to asi uvědomil a celkově přebudoval svůj výrobní proces.

Zrychlil tak 5nm Exynos 2100 čip na takovou úroveň, že by telefon Galaxy S21 mohl mít nebo spíš bude mít vyšší výkon, než Snapdragon 875. Samsung toho docílil tím, že nebude mít v čipu vlastně vyrobená jádra, ale budou zde jádra od ARM.

Čip bude mít Mali GPU, který je sice svým výkonem za Snapdragon 875, ale to se může změnit příští rok.

Exynos 9925 podle všeho příští rok přistoupí na AMD GPU.

V roce 2019 se psalo o tom, že Samsung a AMD budou mít několika roční spolupráci. AMD propůjčí licenci na RDNA grafickou architekturu a to pro použití v mobilních telefonech. Samsung je tak připraven na hradit Mali GPU s AMD GPU.

Exynos 9925 je první čip, který by to měl mít a je již ve výrobě. Specifikace nejsou však úplně odhalené. To všechno pomůže čipům Exynos překonat Qualcomm Adreno GPU jednotku a to celkem výrazně. Uvidíme.

Už v květnu však proběhl test s prototypem AMD GPU v Exynos a nechal za sebou právě čip Snapdragon 865 s Adreno 650 GPU.

Buroň Tomáš

Populární příspěvky