Vypnout reklamy

Samsung vyšetřuje problém displeje Galaxy Fold

Vydáno dne: 19.4.2019

Samsung vyšetřuje problémy Galaxy Fold, kde jsou displeje poškozeny. Nefunguje podle všeho jedna strana displeje a jsou zde vadné pixely.

Samsung se naučil z chyb, které udělal u telefonu Note 7, ale u Galaxy Fold zkušenosti nikdy neměl a možná to bude jeden z telefonu, který bude chyby vychytávat. No jen doufáme, že nebudou života nebezpečné, jako u Note 7.

Samsung již otevřel před-objednávky a tento drahý telefon se vyprodal během několika hodin. Nejedná se prozatím o prodej v České republice, ale v Americe.

Společnost uzavřela možnost před-objednávky ve chvíli, kdy si lidé objednali 200 000 mobilních telefonu. Jelikož Galaxy Fold je celkem drahé zařízení, tak muselo být podrobeno velkému testu. Telefon stojí okolo 2000$, ale prvně firma rozdala telefony různým youtuberům.

Problémy už po 1 dni

Nicméně několik serverů informovalo, že se telefon Galaxy Fold pokazil už po 1 dni používání. Uprostřed dolní části telefonu se při otevírání objevila prasklina po několika dalších hodinách telefon přestal fungovat a celý jeden OLED panel vypnul. Prvně se objevovaly mrtvé pixely a pak zhasl úplně.

Samsung Galaxy Fold
Samsung Galaxy Fold

Samsung taktéž informoval, že polymerová vrstva, která vypadá jako protekční sklíčko, by nemělo být odstraněno, protože tímto můžete poškodit displej.

Právě někteří tuto vrstvu odstranili, jenže jsou i takoví, co ji tam nechali a vrstva se začala oddělovat sama od sebe a právě tohle řeší firma Samsung.

Podle serveru The Verge jsou tyto telefony jen pro marketingový účet a je to spíše ukázka. Můžeme tedy doufat, že oficiální telefony v prodeji budou v pořádku.

Limitní počet vydaných telefonu Galaxy Fold jako vzorek byl poskytnut pro různá média pro recenze. Obdrželi jsme několik zpráv ohledně hlavního displeje. Vyšetřujeme případy v těchto telefonech. Několik recenzantů informovalo o tom, že odstranilo horní vrstvu displeje, což způsobilo poškození displeje. Tato ochranná vrstva Galaxy Fold je součásti displejové struktury a je navržena tak, aby chránila před škrábanci. Právě odstranění ochranné vrstvy nebo přidávání lepidla na hlavní displej můžou způsobit poškození. Tuto informaci svým zákazníkům budeme předávat při prodeji.

Podle firmy nebudou mít tyto problémy na datum vydání nového Galaxy Fold v Americe, které je naplánováno na 26. května.

Můžeš to zkusit vyhledat

Buroň Tomáš