Samsung začne prodávat repasované Note 7

Samsung se snaží snížit ztrátu, kterou utrpěl právě díky ukončení výroby a prodeje Galaxy Note 7. V Červnu podle všech informací začne Samsung prodávat Samsung Galaxy Note 7 znovu, ale tentokrát s novou baterií. Už v listopadu se Samsung rozmýšlel, že by mohl udělat repasované telefony a začít je prodávat. V té době však nevěděl, […]

Samsung Galaxy Note 8

Samsung se snaží snížit ztrátu, kterou utrpěl právě díky ukončení výroby a prodeje Galaxy Note 7. V Červnu podle všech informací začne Samsung prodávat Samsung Galaxy Note 7 znovu, ale tentokrát s novou baterií.

Samsung Galaxy Note 7 a jeho agresivní vzhled způsobil výbuch baterie

Samsung Galaxy Note 7 a jeho agresivní vzhled způsobil výbuch baterie

Už v listopadu se Samsung rozmýšlel, že by mohl udělat repasované telefony a začít je prodávat. V té době však nevěděl, kde je s telefonem problém, ale právě v lednu tohoto roku vydali prohlášení, že za všechno mohou baterie, které se roztáhly.

Díky tomu, že se neměly kam roztahovat, tak baterie vybouchla.

Bohužel se asi jen tak na český trh nedostane, protože se budou prodávat jen v některých rozvojových trzích. Pravděpodobně ve vietnamu a indii (zdroj The Investor). Je docela možné, že telefony seženete na ebay.com a budete si je moct poslat do ČR již odemčené.

 

Vracené kusy znovu do oběhu

Galaxy Note 7 shutdown

Do Evropy se nedostanou kvůli pošramocené pověsti a nevěří, že by ho někdo koupil. Samsungu se podařilo navrátit 98% ze zhruba 3 miliónů kusů. Telefony obdrží novou baterii, menší baterii a jiný kryt. Nová baterie bude mít 3000 mAh. Původně se jednalo o 3500 mAh baterií.

Cena repasovaných telefonu bude samozřejmě nižší, než byla původně plánovaná. Jde hlavně o to, aby i přes problémy Samsung něco z tohoto telefonu získal.

Note 7 byl skvělý telefon, který si každý pochvaloval až do doby, kdy začal pekelně vybuchovat. Samsung tak svolal všechny telefony k opravě a poté je vrátil zpět do oběhu, což byla chyba, protože problém nastal znovu.

Nástupce již v září 2017

Samsung oznámil, že note 8 bude a to v záři tohoto roku. Bude to další generace phabletu, se spičkovou výbavou a snahou o zlepšení pověsti této série.