Vypnout reklamy

Samsung zaplatil AMD 100$ mil. kvůli Radeon Exynos grafikám

Vydáno dne: 10.8.2019

Samsung zaplatil licenční poplatek firmě AMD v objemu 100$ miliónu kvůli grafikám Exynos. Namísto klasického Mali bude mít Exynos svou vlastní.

Samsung nedávno oznámil partnerství s firmou AMD ohledně vytvoření výkonné grafické jednotky do dalších mobilních telefonu. Jednalo se o velké oznámení, protože jediné vlastní GPU má Qualcomm s Adreno a Apple v sérií A.

Ostatní využívali klasické grafické čipy Mali a Samsung to chce změnit. Je tedy jasné, že Samsung cítí možnost prosadit se mezi hráči mobilních her a chce tak své telefony na to připravit.

Podle informací by se mohl první Radeon Exynos GPU objevit někdy v roce 2021 a to právě na čas uvedení Galaxy S12, Note 12 nebo jakýchkoliv jiných mobilních telefonu Samsung.

V US bude Exynos?

Je tedy možné, že Samsung vyvíjí svou GPU jednotku přímo do čipu Exynos a jelikož Adreno neoddělíte od čipu Snapdragon, tak je možné, že by se takového AMD čipu dočkali všichni kromě US. Nicméně je možné, že Samsung ví něco víc a připravuje se na domu, kdy nebude potřeba v US používat čipy Snapdragon, jelikož krom svého GPU má i svůj 5G modem.

Samsung tak bude platit firmě AMD poplatky a pokusí se tak vytvořit čip Exynos opět skvělý. Za know-how si AMD řeklo o 100$ miliónu.

Zdroj

Buroň Tomáš
Latest posts by Buroň Tomáš (see all)
Tágy: