Vypnout reklamy
10.8.2019

Samsung zaplatil AMD 100$ mil. kvůli Radeon Exynos grafikám

Samsung nedávno oznámil partnerství s firmou AMD ohledně vytvoření výkonné grafické jednotky do dalších mobilních telefonu. Jednalo se o velké oznámení, protože jediné vlastní GPU má Qualcomm s Adreno a Apple v sérií A.

Ostatní využívali klasické grafické čipy Mali a Samsung to chce změnit. Je tedy jasné, že Samsung cítí možnost prosadit se mezi hráči mobilních her a chce tak své telefony na to připravit.

Podle informací by se mohl první Radeon Exynos GPU objevit někdy v roce 2021 a to právě na čas uvedení Galaxy S12, Note 12 nebo jakýchkoliv jiných mobilních telefonu Samsung.

V US bude Exynos?

Je tedy možné, že Samsung vyvíjí svou GPU jednotku přímo do čipu Exynos a jelikož Adreno neoddělíte od čipu Snapdragon, tak je možné, že by se takového AMD čipu dočkali všichni kromě US. Nicméně je možné, že Samsung ví něco víc a připravuje se na domu, kdy nebude potřeba v US používat čipy Snapdragon, jelikož krom svého GPU má i svůj 5G modem.

Samsung tak bude platit firmě AMD poplatky a pokusí se tak vytvořit čip Exynos opět skvělý. Za know-how si AMD řeklo o 100$ miliónu.

Zdroj

Mohlo by se Vám líbit...

Můžete navštívit další stránky tohoto webu, kde jsme pro vás vybrali, co by vás mohlo zajímat nejvíce. Víte o tom, že na stránce ukrýváme slevový 10% kupón, který můžete použít v našem obchodě s PC hrami? Kupón naleznete ve hře, kde je otevřený svět a spousta zabijáků. Je dostupná na PC i na mobil.