Skládací telefon od Lenovo

Skládací telefon od Lenovo dorazí pravděpodobně pod značkou Motorola ještě ke konci roku za přijatelnou cenu, avšak v osekané verzi.
Skládací telefon Lenovo

Čínský výrobce představí Motorola Razr ještě před rokem 2002 a bude se jednat o nejlevnější skládací telefon současnosti. K dispozici máme patenty od společnosti Lenovo, která vydá svůj skládaný telefon. Původně se jednalo o patenty véčkového telefonu, ale teď je jednodušší a podle nás realizovatelný.

V březnu 2018 firma podala patent k USPTO pro flexibilní elektronické zařízení. Patent byl následně zveřejněn v databázi USPTO a to dne 10. září 2019.

Patent byl lehce přepracován a nyní zde máme jiný telefon. Lze ho sklopit v různých modech a funkčnost zůstává stejná. Pokud využijete horní část ke skládání, tak lze zařízení sklopit úplně. Pokud však využijete spodní část, tak zůstane použitelná značná část flexibilního displeje. V případě, že potřebujete něco vyhledat nebo zobrazit příchozí oznámení nebo zprávy, tak není problém.

Chytrý telefon je výrazně zaoblenější na okrajích a stojí za zmínku i tloušťka zařízení. Jedná se o poměrně tenký telefon. Krom selfie kamery má na zadní straně také kameru. Celkem má tedy telefon 2 kamery. Samsung Galaxy Fold 6 kamer a Mate X má 4 kamery.

Lenovo Patent
Lenovo Patent

Levná osekaná verze

Nicméně vypadá to tak, že tento Čínský výrobce sází na nízkou cenu telefonu, proto také taková „osekaná“ verze.

Motorola RAZR bude v Evropě v prosinci 2019 za 1500€, Samsung Fold za 2020 € a Mate X za 2300€. Lenovo chce pravděpodobně svůj první skládaný telefon vypustit pod značkou Motorola. Na variantu od Lenovo si musíme asi počkat na MWC 2020.

Zdroj