Vypnout reklamy

Skládací telefon Xiaomi s posuvným displejem

Xiaomi skládací telefon

Nejnovější skládací telefon kombinuje dva prvky a to je výsuvný displej s flexibilitou. Jedná se o skládací telefon směrem dovnitř. Krycí obrazovka je také zájmena výsuvným displejem.

V dubnu tohoto roku firma Xiaomi podala patent na design u CNIPA. Tato dokumentace pak byla vydaná 23. října 2020 a to veřejně.

Po složení telefonu má pak telefon na přední straně obrazovku, kterou lze ještě vysouvat a tím si otevřít selfie kameru. Tedy alespoň takhle to jde vidět na renderech.

Xiaomi skládací telefon
Xiaomi skládací telefon

V rozloženém stavu je telefon o velikosti tabletu. Nejsou zde žádné zářezy, výřezy pro kameru, protože kamera selfie se jednoduše vysouvá tím, že displej telefonu posunete dolů.

Na zadní straně je pak vidět fotoaparát v levém horním rohu. Umístění je podobně, jako u Galaxy Fold, ale Xiaomi se rozhodla integrovat další objektiv. K dispozici je také LED blesk. Podobný kamerový systém je u Xiaomi Mi 10 Ultra.

Na boční straně telefonu jsou tlačítka a to pravděpodobně pro ovládání hlasitosti a zapínání telefonu. Ve spodní části je pak USB-C, integrovaný reproduktor a mikrofon.

Nicméně takový telefon se spoustou vysouvacích mechanismů bude docela citlivý na vodu nebo prach. Uvidíme, jak si s tím Xiaomi poradí.

Podle všeho Xiaomi má vydat první skládací telefon ke konci orku 2020.

Zdroj