Vypnout reklamy

Skládaný telefon od Xiaomi je podobný Samsung Galaxy Fold

Vydáno dne: 3.12.2020

Skládaný telefon od firmy Xiaomi bude vypadat podobně, jako telefon Samsung Galaxy Fold první verze. Pojďme se podívat, co je však jinak.

Více informací o telefonu, her nebo aplikacích:

Společnost Xiaomi se vydává mezi vody skládaných telefonu, nicméně vyšlo teď najevo, že vypadá telefon téměř totožně, jako první verze Galaxy Fold telefonu.

Společnost Xiaomi v průběhu od minulého roku do teď podala hned několik designových patentů. Nyní máme jeden z nich. V polovině roku se ještě dostala informace o skládaném telefonu Xiaomi, který se více podobal Huawei Mate Xs, nicméně podle všeho se blíží spíše Samsung Galaxy Fold.

Patentovou přihlášku podala společnost u CNIPA a schválena byla 20. října 2020.

Xiaomi flexibilní telefon
Xiaomi flexibilní telefon

Jedná se o telefon, který se zaklápí směrem dovnitř. Nicméně i když je telefon sklopený, tak je tady krycí obrazovka. Velké okraje pak vidíme nahoře i dole. Na zadní straně telefonu je pak trojitá kamera, která se opět podobá telefonu Galaxy Fold.

Rozdíly jsou viditelné po rozložení, kdy společnost Samsung poskytla displej poskytuje flexibilní obrazovku o velikosti 7.3 palců. V pravém horním rohu je pak výřez pro fotoaparát a senzory. Nicméně Xiaomi zvolilo jiné řešení.

Xiaomi flexibilní telefon
Xiaomi flexibilní telefon

Flexibilní obrazovka od Xiaomi je bez zářezů a firma vytvořila virtuální pruh na pravé straně, kde je právě kamerový systém. Vypadá to, že se jedná o duální kameru s bleskem.

Kdy očekávat tento telefon?

Očekáváme, že nový telefon od Xiaomi představí na konci tohoto roku, tedy někdy v prosinci. Ale na trh by se tak dostal až příští rok. Uvidíme, jestli nás firma Xiaomi překvapí.

Zdroj

Buroň Tomáš