Vypnout reklamy

Skládaný telefon od Xiaomi je podobný Samsung Galaxy Fold

Xiaomi flexibilní telefon

Společnost Xiaomi se vydává mezi vody skládaných telefonu, nicméně vyšlo teď najevo, že vypadá telefon téměř totožně, jako první verze Galaxy Fold telefonu.

Společnost Xiaomi v průběhu od minulého roku do teď podala hned několik designových patentů. Nyní máme jeden z nich. V polovině roku se ještě dostala informace o skládaném telefonu Xiaomi, který se více podobal Huawei Mate Xs, nicméně podle všeho se blíží spíše Samsung Galaxy Fold.

Patentovou přihlášku podala společnost u CNIPA a schválena byla 20. října 2020.

Xiaomi flexibilní telefon
Xiaomi flexibilní telefon

Jedná se o telefon, který se zaklápí směrem dovnitř. Nicméně i když je telefon sklopený, tak je tady krycí obrazovka. Velké okraje pak vidíme nahoře i dole. Na zadní straně telefonu je pak trojitá kamera, která se opět podobá telefonu Galaxy Fold.

Rozdíly jsou viditelné po rozložení, kdy společnost Samsung poskytla displej poskytuje flexibilní obrazovku o velikosti 7.3 palců. V pravém horním rohu je pak výřez pro fotoaparát a senzory. Nicméně Xiaomi zvolilo jiné řešení.

Xiaomi flexibilní telefon
Xiaomi flexibilní telefon

Flexibilní obrazovka od Xiaomi je bez zářezů a firma vytvořila virtuální pruh na pravé straně, kde je právě kamerový systém. Vypadá to, že se jedná o duální kameru s bleskem.

Kdy očekávat tento telefon?

Očekáváme, že nový telefon od Xiaomi představí na konci tohoto roku, tedy někdy v prosinci. Ale na trh by se tak dostal až příští rok. Uvidíme, jestli nás firma Xiaomi překvapí.

Zdroj